Головна / Новини / ПАРР розвиває соціальне підприємництво

ПАРР розвиває соціальне підприємництво

05/07/2021

5 липня  у Вінниці пройшов освітній захід «Соціальне підприємництво: можливості для інститутів громадського суспільства». 

На ньому були присутні  ті, хто вже має досвід створення соціальних підприємств, так і ті, хто лише планує працювати у цьому напрямку. Учасникам розповіли про напрацювання, які є у Вінниці, щодо підтримки такого виду підприємництва.

На початку заходу директор департаменту економіки та інвестицій міської ради Максим Мартьянов нагадав, що Вінницька міська територіальна громада першою прийняла у 2020 році Програму розвитку соціального підприємництва.

«За цей рік уже відбулося близько десяти різних як онлайн, так і офлайн зустрічей у рамках цієї Програми. Сьогодні на заході присутні наші партнери з громадських організацій, які поділяться досвідом створення соціальних підприємств. Ми обговоримо, як міська рада може і надалі їм допомагати, до яких проектів Програми розвитку соціального підприємництва вони можуть долучатись. І як  далі масштабувати цей досвід, щоб створювати більшу кількість соціальних підприємств і сприяти зайнятості незахищених верств населення», – каже Максим Мартьянов.

У Вінниці є близько десяти активних соціальних підприємств, з якими співпрацює міська рада. «Ми ставимо собі за ціль щороку збільшувати кількість таких підприємств. Соціальне підприємництво – це одночасно і створення бізнесу, і працевлаштування незахищених верств населення, які не завжди у повній мірі можуть знайти себе на звичайних підприємствах. Разом з тим, соціальні підприємства часто надають специфічні послуги у тих секторах, де звичайний бізнес не працює, тому що він не бачить для себе там вигоду. Щодо підтримки міською радою напрямку соціального підприємництва, то серед іншого, це проведення освітніх заходів, на які запрошуємо найкращих спікерів України», – розказав очільник департаменту економіки та інвестицій.

Учасники заходу розповідали про особливості створення соціальних підприємств та ділились новими ідеями.

Представниця ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» Галина Сегеда розповіла, що їхня  організація була одним з ініціаторів створення підприємства «Системні рішення». «Тут влаштовуються на роботу люди з інвалідністю, вони займаються поліграфією та швейним виробництвом. Щодо поліграфії, то це друк плакатів, банерів, виготовлення виробів з дерева, сувенірної продукції. Що стосується  швейного виробництва, то під час пандемії працівники цього підприємства шили маски, шапочки, костюми для медиків. Частину віддавали безкоштовно, а частину – на замовлення, – каже Галина Сегеда. – Соціальне підприємництво – це можливість для людей заробляти, реалізувати себе, займатись благодійністю».

Також були люди, які поділились власними  ідеями соціального підприємництва. Представниця ГО «Вінниця Даун синдром» Марина Григорцева  розповіла про бажання створити на базі організації інклюзивне кафе. А заступниця голови ГО «Полум'я надії» Анна Чернікова – про плани щодо кар'єрного центру. «Ми хочемо створити кар'єрний центр для  безхатьків, колишніх залежних, які проходять адаптацію у нас. Для них дуже важлива ресоціалізація. А у кар'єрному центрі  ці люди зможуть отримати навички певних професій. І потім ми їх будемо влаштовувати на роботу.  Вони отримають шанс стати повноцінною частиною суспільства. На сьогодні нам потрібно розробити програму центру. У нас є розуміння, що це буде двотижнева програма з залученням спеціалістів. Ми будемо створювати соціальні ролики,  щоб надихати людей долучатись до нашого проекту. Наша довготривала мета – це створити соціальне підприємство, куди ми зможемо влаштовувати на роботу людей», – говорить  заступниця голови ГО «Полум'я надії» Анна Чернікова.

Координаторка з розвитку соціального підприємництва у Future Development Agency Аліна Бочарнікова розповіла, що розвиток соціального підприємництва – це загальноукраїнська задача. «Зараз є багато як фінансових можливостей для запуску свого соціального бізнесу, так і освітніх. Існують онлайн-курси з соціального підприємництва на відомих платформах. Тут всі охочі можуть безкоштовно подивитись,  як розпочати свій власний соціальний бізнес. Крім того, зараз є фінансові програми, які допомагають запустити соціальні підприємства. Наприклад,  краутфандинг, коли на реалізацією проєкту кошти збирають самі люди. А зараз ще й діє фінансова програма від міжнародного фонду «Відродження», яка дозволяє подвоїти зібрану суму на краутфандингу. Тобто ви заявляєте про свій проєкт,  люди передають на його реалізацію, наприклад, сто тисяч гривень, і ще таку саму суму дає фонд», – зазначила Аліна Бочарнікова.

Освітній захід «Соціальне підприємництво: можливості для інститутів громадського суспільства» відбувся у рамках реалізації «Програми розвитку соціального підприємництва у Вінницькій міській територіальній громаді 2020-2022 року».

Сайт Вінницької міської ради