Головна / Напрямки роботи / Розвиток території

Розвиток території

Ще у 2007 році Подільська агенція регіонального розвитку розпочала співпрацювати із Северинівською громадою (Жмеринський район Вінницької області). Організація проводила у Вінницькій області низку соціальних, здебільшого освітніх проектів, а Северинівка входила до числа пілотних сіл. Враховуючи високий рівень підтримки з боку місцевих органів влади, ми вирішили співпрацювати з цією громадою й надалі, зокрема й впровадити проекти з енергоефективності.

Проте ми не зупинилися на співпраці є однією громадою. Тож протягом минулих років було реалізовано проєкти для розвитку територій як на території Вінниччини, так і поза її межами.

Протягом травня-серпня 2021 року на території Вінницької області впроваджувався проєкт «Підтримка органів місцевого самоврядування Вінницької області у сфері протипожежного захисту».
 
В межах цього проєкту для пожежних команд трьох територіальних громад (Северинівська, Мурафська та Дашівська) було передано обладанання на суму 639 402 гривні.
 
Дихальні апарати на стисненому повітрі, пожежні рукави та стволи, костюми пожежника, форми для пожежників, груповий ліхтар, генератор, ранцевий вогнегасник, пожежні каски та чоботи, бензопили та інше спорядження – усе це отримали пожежники громад.
 
Так, зокрема, Северинівська громада отримала обладнання на суму 209 975 гривен, Мурафська - на суму 209 454 гривні, а Дашівська - на суму 219 973 гривні.
 
Також було виділено кошти на промоцію у сумі 25 350 гривень.
 
Спеціалізоване обладнання для підвищення спроможності місцевих пожежних команд передано в межах проєкту «Підтримка органів місцевого самоврядування Вінницької області у сфері протипожежного захисту», що впроваджується ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» спільно з Генеральним Консульством Республіки Польща у Вінниці.
 
Проєкт «Підтримка органів місцевого самоврядування Вінницької області у сфері протипожежного захисту» є частиною низки заходів, що реалізуються в рамках програми «Польська допомога» вже протягом багатьох років на всій території України, зокрема у Чернівецькій та Вінницькій областях Вінницького консульського округу.
 
Проєкт фінасується програмою польського співробітництва з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.
Публікація висловлює лише думки автора і не може бути прирівняна до офіційної позиції Міністерства Закордонних Справ Республіки Польща.
 
                                                                                         

У 2018 році організація впроваджувала проєкт «Безпечна громада – спільний інтерес, спільна відповідальність» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

В межах проєкту у Северинівській об’єднаній територіальній громаді відкрили ситуативний безпековий Центр громади. На території Северинівської громади розташовано 24 камери відеоспостереження, зображення із яких виведено на 4 монітори ситуативного центру. З них 4 камери, які розташовано на в’їздах і виїздах громади, фіксують номерні знаки автомобілів порушників. Відео зберігається протягом декількох тижнів, до нього в будь-який час мають доступ правоохоронні органи. Здійснено підготовку фахівців та добровольців, розроблено систему навчання як учасників, так і свідомих громадян.

Створено добровільну пожежну команду, яку ознайомлено з основними технічними пожежно-рятувальними засобами.

Проєкт «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) реалізовувався у 2018-2019 роках за підтримки міжнародної організації Глобал Комʼюнітіз (Global Communities) та фінансувався Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

У межах проєкту експертами Подільської агенції регіонального розвитку спільно з мешканцями громад під час зустрічей робочих груп було розроблено Плани місцевого економічного розвитку для 6 об’єднаних територіальних громад: Старосалтівська (Харківська область), Бобринецька (Кіровоградська область), Софіївська, Зеленодольска, Апостолівська та Гречаноподівська (Дніпропетровська область).

Також в межах проєкту були проведені форуми: «DOBRE BOOST Дніпро», «DOBRE BOOST Харків» та «DOBRE BOOST Кропивницький», під час яких представники ОТГ, влади та бізнесу сформували й розширили уявлення щодо сталого місцевого економічного розвитку (СМЕР), різноманітних практичних інструментів його втілення, обговорили питання взаємовідносин влади і бізнесу, механізмів залучення інвестицій у громади, та участі громадськості в економічному розвитку громад. Окрім цього, відбувся ряд операційних та стратегічних семінарів «Знай свою громаду» та «Від Стратегії до дій» для громад Харківської, Дніпропетровської та Кіровоградської областей.

Проект «Український шлях самоврядування» реалізовувався Об'єднанням сільських гмін Підляського воєводства та Подільською агенцією регіонального розвитку в межах територіальних громад Жмеринського району Вінницької області в рамках Польсько-Канадської програми розвитку демократії, яка, в свою чергу, є програмою Фонду міжнародної солідарності й фінансується урядами Польщі і Канади.

Проект реалізувався від лютого 2015 року по січень 2017 року на території 5 громадах (Северинівська, Чернятинська, Олександрівська, Сербинівська, Носківецька).

Основні досягнення і результати проекту: Договір про співробітництво між громадами. 4 січня 2016 року Северинівська, Чернятинська та Олександрівська громади підписали Договір про співробітництво територіальних громад у формі реалізації спільних проектів.  Договір між громадами дозволив реалізувати проект, підтриманий Фондом державного розвитку. Він полягає у створенні центру переробки сільськогосподарської сировини – придбанні мобільної сушарки і пакувального обладнання для фруктів та овочів.

В рамках Договору про співробітництво територіальних громад у формі реалізації спільних проектів, підписаного між Северинівкою, Чернятином та Олександрівкою було написано 5 проектів для розвитку громад та подано на конкурс до Фонду державного розвитку, де проекти здобули підтримку та були профінансовані.

Стратегія співробітництва і розвитку громад. В рамках проекту польськими експертами із залученням українських експертів було розроблено «Стратегію співробітництва і розвитку громад: Северинівка, Сербинівці, Носківці, Чернятин, Олександрівка». Цей документ стане важливим інструментом ефективної реалізації завдань, які ставить громада. Він визначає напрямки розвитку, формулює спільне бачення, завдання і мету.

Матеріал «Ключова роль стратегії для розвитку громад – добрі практики». В рамках проекту українськими експертами було розроблено матеріал «Ключова роль стратегії для розвитку громад – добрі практики». Метою даної публікації є показати важливість та необхідність стратегування, головним чином, в рамках механізму співробітництва територіальних громад.

Реалізація проектів Северинівської та Чернятинської громад.У рамках проекту було оголошено конкурс проектів для громад. Серед головних умов конкурсу було написання проекту як мінімум для двох громад.

Усього було подано 7 проектів, з яких пройшло 2 (туристичний та екологічний), які реалізовувалися на території трьох громад – Северинівська, Чернятинська, Олександрівська.

Об’єднання Северинівської та Чернятинської громад.Результатом реалізації проекту можна вважати й те, що Северинівська та Чернятинськ агромади об’єдналися. 18 грудня 2016 року в Северинівській об’єднаній територіальній громаді пройдуть перші вибори сільського голови та депутатів.

Проект «Стратегія об’єднаних змін (Формування стратегічного плану об’єднання громад як інструмент сталого розвитку об’єднаних громад в умовах децентралізації)», впроваджувався Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку» (м. Вінниця) у партнерстві з Громадянською мережею ОПОРА (представництво в Івано-Франківській області), здійснюється в рамках програми ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», що реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом.

Кінцевою метою проекту було формування плану економічної спроможності (Стратегічного плану) та інструментів управління громадою (Статут) об'єднаних громад активом громад та експертним середовищем.

Сам проект реалізовувався з листопада 2015 року по листопад 2016 року. На початковому етапі із представників місцевої влади та місцевих активістів були сформовані робочі групи, що впродовж року працювали над розробкою стратегічних планів громад. Цими робочими групами був проведений SWOT-аналіз громад, визначено візії і місії громад, стратегічні та операційні цілі розвитку територій. Напрацювання робочих груп були опрацьовані і систематизовані аналітиками «Подільської агенції регіонального розвитку» і лягли в основу проектів стратегічних планів розвитку територій.

Розроблено стратегічні плани для 3-х громад разом із проектними пропозиціями, що дасть можливість сформувати проекційне бачення функціонування об'єднаних громад в практичному ключі (після їх створення) та можливість на основі цього процесу провести кампанію просування об'єднання громад. Також донесено інформацію щодо статуту потенційних ОТГ. Фактично, проведено підготовку громад до об’єднання (в плані створення програмного документу, який сприятиме їх швидкому інтегрованому розвитку після об’єднання та залучення додаткових коштів шляхом використання розроблених проектних пропозицій).

Крім того, потенційним ОТГ надано для подальшого використання зразки проектів (у вигляді кейсів), розроблених ГО «ПАРР» в ході реалізації інших проектів розвитку громад із залученням коштів Державного фонду регіонального розвитку та програм міжнародної технічної допомоги.

Також додатковою активністю стало проведення конкурсу та нагородження переможців конкурсу дитячого малюнку на тему «Майбутнє моєї громади» серед школярів 8-10 років. Юним учасникам пропонувалось зобразити своє бачення життя у громаді, яка розвивається. Конкурс проводився з метою привернення уваги до ходу реалізації проекту та стратегування потенційних ОТГ.

Навчальна програма навиків віддаленої роботи реалізовувалася в рамках проекту «Економічне і соціальне відновлення Донбасу» ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» спільно з Програмою Розвитку ООН за фінансової підтримки Уряду Японії. Проект впроваджується у партнерстві з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством соціальної політики (МСП), Державною службою зайнятості, місцевими органами влади та місцевим бізнесом у цільових регіонах.

Впродовж 2016 року вимушені переселенці з Донецької та Луганської областей брали участь у навчальних програмах з дистанційної роботи. Висококваліфіковані спеціалісти впродовж 5 та 10-денних тренінгів навчали основам віддаленої роботи за спеціальностями: менеджер з продажів, менеджер по роботі з клієнтами; інтернет-маркетолог; веб-дизайнер, дизайнер, художник; SMM-спеціаліст, контент-менеджер, копірайтер; оператор call-центру, диспетчер; дистанційний репетитор.

Експерти Подільської агенції регіонального розвитку розробляють стратегічні плани для громад. Зокрема, в рамках проекту «ПРОМІС» були розроблені стратегічні плани для міст Хмільник (Вінницька область) та Миргород (Полтавська область).

В рамках проекту «Місцевий економічний розвиток міст» (USAID) експерти Подільської агенції регіонального розвитку розробляли стратегії для таких міст українських міст як Євпаторія, Павлоград, Жмеринка, Хмільник та Вінниця.

У 2016-2017 роках Подільська агенція регіонального розвитку успішно реалізувала низку проектів у Донецькій та Луганській областях.

2016 рік

Проект «Економічне і соціальне відновлення Донбасу», Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні

Впродовж 2016 року вимушеніпереселенці з Донецької та Луганської областей брали участьу навчальнихпрограмах з дистанційноїроботи. Висококваліфікованіспеціалістивпродовж 5та 10-денних тренінгівнавчали основам віддаленоїроботи за спеціальностями: менеджер зпродажів, менеджер по роботі з клієнтами; інтернет-маркетолог; веб-дизайнер, дизайнер,художник; SMM-спеціаліст, контент-менеджер, копірайтер; оператор call-центру, диспетчер, дистанційний репетитор.

В рамках проекту було проведено 29 навчань у 5 містахДонецької та Луганської областей (Сєвєродонецьк, Краматорськ, Слов’янськ, Маріуполь, Лисичанська). В рамках проекту навчанняпройшли587слухачів.З них: 167 чоловіківта  420жінок.

 Проект «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні», Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні

Завдяки даному проекту на підприємстві «Системні рішення» булопрацевлаштовано 8 осіб (числа внутрішньо переміщених): 1 маркетолог, 2 спеціаліст по роботі з сувенірною продукцією, 1 спеціаліст з розробки графічного дизайну, 4 рекламних менеджерів.

Проект «Розвитокспроможностіпублічно-приватного партнерствам. Красноармійськ у формуванніінструментіврегіональногорозвитку», Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні

Завдяки проекту у місті Красноармійськ було створено «Центр місцевого економічного розвитку».

Проект «Підтримка аграрного і сільського розвитку» («Агросільрозвиток») (Розробка стратегій місцевого економічного розвитку для 12 об’єднаних територіальних громад), Агентство США з міжнародного розвитку (USAID)

Розроблено стратегії місцевого економічного розвитку для 12 об’єднаних територіальних громад, зокрема й для 3 громад Донецької та Луганської областей: Званівська та Білокуракинська, Новопсковська.

Також було розроблено кейси успішних громад «Українські моделі сільського розвитку».

Проект «Організація тренінгів та надання консалтингових послуг для представників місцевого самоврядування та персоналу центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) Донецької та Луганської областей», Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні

Проведено 26 5-денних тренінгів стосовно механізмів реформи децентралізації, 4 5-денних тренінгів стосовно поглиблення навиків надання адміністративних послуг персоналом центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) в Донецькій та Луганській областях.

УЛуганськійобластібуло проведено 13 циклівтренінгів, у яких взяли участь 220 осіб (51 чоловік та 169 жінок).

УДонецькійобластібуло проведено 12 циклівтренінгів, у яких взяло участь 223 особи (44чоловіки та  179 жінок).

Загалом, за період проекту було проведено 25 п’ятиденнихциклівтренінгів, у яких взяли участь  443 особи ( 95 чоловіків та  348 жінок).

У Сєвєродонецьку Луганської області відбулось 2 цикли тренінгів«Організація процесу надання адміністративних послуг, розвинення комунікативних навиків і психологічної стійкості персоналу ЦНАП».

У Святогірську Донецької області відбулось 3 цикли тренінгів«Організація процесу надання адміністративних послуг, розвинення комунікативних навиків і психологічної стійкості персоналу ЦНАП»

Загаломбуло проведено 5 п’ятиденних цикли тренінгів, у яких взяли участь 97 осіб (14 чоловіків та 83  жінки).

Для представниківДонецької та Луганської областей булонадано 1329 дистанційнихконсультаційзгідноВаучерноїсистеми.

 

Проект «Надання консультаційних послуг щодо сприяння добровільному процесу об'єднання у 13 громадах Донецької та Луганської областях», Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні за фінансової підтримки ЄС

Підготовлено аналітичні записки для 13 громад Донецької області (Великоновосілківська, Вугледарська, Маріупольська, Бахмутська, Дружківська, Краматорська, Слов’янська) та Луганської області (Біловодська, Красноріченська, Кремінська, Марківська, Новоайдарська, Попаснянська) та розроблено рекомендації для кожної громади. В межах проекту було проведено попередню оцінку місцевих органів влади, які будуть об’єднуватися. Проаналізовано офіційні документи та нормативні акти щодо добровільного об’єднання.

 

 
 

 

Отримати консультацію

Дякуємо, Ваша заявка прийнята.

В найближчий час менеджер зв'яжеться з Вами.

Натискаючи на кнопку, ви даєте згоду на обробку персональних даних відповідно до правил.
15-РІЧНИЙ ДОСВІД
СПІВПРАЦІ З ГРОМАДАМИ ТА РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІЙ
15 років
досвіду
Понад 30
партнерів
Понад 200
громад