У липні 2024 року Громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку» розпочала реалізацію проєкту «Покращення залучення та інтеграції підлітків, які постраждали від війни, у приймаючі громади» за підтримки гуманітарної агенції Diakonie Katastrophenhilfe.
Мета проєкту – підтримка дітей та підлітків ВПО та, зокрема й тих, які зіткнулися з високим ризиком небезпеки та потребують допомоги.
До активностей проєкту залучено дітей та підлітків Вінницької, Хмельницької та Черкаської областей через створені Навчально-технічні простори «Maker Space» на базі навчальних закладів.
Створено 4 простори «Maker Space» на базі таких навчальних закладів:
Вінницький технічний фаховий коледж
Державний навчальний заклад "Центр професійно-технічної освіти 1 м.Вінниці",
Подільський Професійний Коледж (місто Кам’янець-Подільський)
Багатопрофільний регіональний центр професійної освіти у Черкаській області (місто Черкаси)
Завдяки «Maker Space» підлітки мають можливість працювати над спільними проєктами, долучаючись до командної роботи та спільної відповідальності. Підлітки зустрічаються, спілкуються та налагоджують нові дружні стосунки, створюючи платформу для вивчення нових навичок, які можуть бути цінними в їх майбутньому професійному житті. Таким чином підлітки, які є ВПО, та місцеві підлітки можуть разом відвідувати семінари та тренінги, обмінюючись досвідом і знаннями.
«Maker Space» є безпечним середовищем, де підлітки можуть виражати себе, не відчуваючи тиску чи дискримінації. Це також сприяє відчуттю приналежності до громади та зменшує стрес від адаптації до нового середовища. Крім того, це можливість знайти нових друзів серед місцевих підлітків, що також сприяння соціалізації та інтеграції.
Ідея щодо створення навчально-технічних просторів «Maker Space» в межах проєкту «Покращення залучення та інтеграції підлітків, які постраждали від війни, у приймаючі громади» за підтримки гуманітарної агенції Diakonie Katastrophenhilfe пов’язана більше з бажанням зробити підлітків ВПО більш конкурентними, залучити до системи психологічної підтримки та дати можливість сформувати додаткові навики, які б відійшли від рівня навчально-професійної освіти до інноваційних підходів.
Простори наповнені сучасним обладнанням, а підлітки ВПО мають можливість опанувати програмування, Arduino та 3-D моделювання, отримати психологічне консультування, пройти курси з надання домедичної допомоги і фізичної безпеки, взяти участь у хакатоні ті інших активностях.
Ознайомитися з роботою «Maker Space» можна у публікаціях:
https://youtu.be/IlPXnePQeeA?si=B4fWImsLFBEeYet0
https://www.facebook.com/pard.vn/videos/1697292194453318