Головна / Новини / Вінниця має великий потенціал та ІТ-капітал для розвитку е-демократії

Вінниця має великий потенціал та ІТ-капітал для розвитку е-демократії

14/07/2016

Все актуальнішого значення набуває у суспільстві електронна демократія. Вінниця має великий потенціал та хороший інтелектуальний ІТ-капітал, щоб розвивати сферу електронної демократії. Адже саме електронна демократія сприятиме більшій прозорості та відкритості процесів прийняття рішень та надання послуг, швидшому та значно ширшому інформуванню громадян, загальні оптимізації роботи органів влади та зниженню рівня бюрократизації. 

Про це йшлося сьогодні у Вінницькому прес-клубі під час прес-конференції, присвяченій темі електронної демократії.

Під час заходу експерти розповіли, як за допомогою електронної демократії здійснювати якісний та систематичний громадський контроль.

Як розповів директор Департаменту інформаційних технологій Вінницької міської ради Володимир Романенко, у Вінниці представники органів місцевого самоврядування налаштовані на те, щоб створити партнерські відносини між мешканцями та владою.

«На сьогоднішній день вінничани можуть поставити питання до влади, галузевих департаментів і в  певний термін вони отримують відповіді і результати щодо їх звернення. Завдяки проекту EGAP Challenge вже зроблено багато роботи, сподіваємося, що за чотири роки впровадження проекту ми будемо на високому рівні у сфері електронної демократії». 

За словами координатора проекту «Лабораторія електронної демократії» Оксани Гречко, під час Міжнародного форуму, який нещодавно проходив у Вінниці і українські, і закордоні експери зійшлися на думці, що в Україні є значний потенціал розвитку електронної демократії, але потрібна належна технічна підтримка і стратегічне бачення впровадження і поширення її інструментів.

Проект «Лабораторія електронної демократії» спрямований на широку інформаційну кампанію щодо ніформування населення стосовно того, що власне означає електронна демократія.

«Ми хочемо, аби люди були готові запропонувати власне бачення розвитку свого населеного пункту та країни в цілому, а з іншого боку – здійснювати якісний та систематичний громадський контроль», - зауважила пані Оксана.

Заступник директора з методичної роботи Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій Вінницької області Сергій Войтенко розповів про те, як дізнаються про електронне врядування та електронну демократію держслужбовці та представники органів місцевого самоврядування.

«Основною метою нашого Центру є підвищення кваліфікації. Наразі одним із напрямків є підвищення кваліфікації у сфері електронного урядування, адже ми теж є учасниками програми EGAP і маємо певні завдання щодо розвитку електронної демократії», - зазначив Сергій Войтенко. Він розповів про роботу над впровадженням такого компоненту програми як «Розбудова потенціалу», а саме – проведення навчальних сесій  з курсу «ІТ-менеджмент для державного управління» у Центрі.

Також учасники зустрічі дізналися про те, як у Вінниці відбувався хакатон  в рамках проекту EGAP Challenge.

«У проекті EGAP Challenge iHUB займається складовою так званих креативних вікендів. От нещодавно у Вінниці відбувся хакатон, у якому взяли участь 16 проектів, виграли 3. Також один із проектів, який у Вінниці не пройшов, але був допрацьований, зайняв перше місце на хакатоні у Луцьку. Це є свідченням того, що Вінниця має великий потенціал», - розповів Руслан Бурлаченко.

За словами керівника iHUB Vinnytsia Руслан Бурлаченка, робота iHUB спрямована на те, щоб сприяти розвитку ІТ-підприємств та веденню бізнесу в ІТ-сфері.