Головна / Новини / У Вінниці відбулось перше організаційне зібрання мережі РЕГІОНЕТ

У Вінниці відбулось перше організаційне зібрання мережі РЕГІОНЕТ

19/10/2016

18 жовтня у Вінниці в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації керівних кадрів відбулося перше організаційне зібрання Регіональної експертної спільноти Всеукраїнської мережі фахівців і практиків з регіонального та місцевого розвитку РЕГІОНЕТ у Вінницькій області.

Співорганізатором заходу виступила ГО «Подільська агенція регіонального розвитку», представники якої – серед експертів РЕГІОНЕТ.

Участь у заході взяли представники громадських організацій, вищих навчальних закладів, обласної влади та місцевого самоврядування.

Координатор мережі РЕГІОНЕТ Олександр Дудка розповів про місію та головні завдання мережі, наголосивши, що сподівається на плідну співпрацю з Вінниччиною.

"Вінниччина є потужним регіоном і зразком для інших регіонів, то чому б не створювати історії успіху, наприклад, міста Вінниці. Потрібно ділитися досвідом, переймати кращі практики та впроваджувати їх", - сказав Олександр Дудка.

Заступниця директора Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Вінницької ОДА Інесса Ратушняк розповіла про реалізацію стратегії 2020 у Вінницькій області та про успіхи, яких уже вдалося досягти реалізовуючи проекти.

Про роботу нещодавно створеної Агенції регіонального розвитку розвовів її керівник Валерій Нікітюк, зазначивши, що структурі потрібні фахові експерти.

"На мою думку, Агенція - дуже перспективний інструмент. На сьогоднішній день ми нагалоджуємо зв''''язки та вже бачимо проекти, у яких хочемо брати участь. Але нам потрібні екперти, які допомагатимуть працювати та правильно спрямовуватимуть роботу Агенції", - сказав Валерій Нікітюк.

Про процес стратегування та розвиток громади Вінницької розповіла директорка КП "Інститут розвитку міст" Аліна Дяченко.

Також про досвід написання та реалізації проектів в громадах розповіла депутат Вінницької обласної ради Лариса Білозір.

Підсумовуючи, учасники зустрічі, домовилися про співпрацю з мережею РЕГІОНЕТ.

Довідково. Всеукраїнська мережа фахівців та практиків регіонального та місцевого розвитку РЕГІОНЕТ створена за ініціативи і фінансового сприяння проекту ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні», як неформальна та політично незаангажована професійна спільнота.

Місія РЕГІОНЕТ, як експертної спільноти: формування системи ефективного місцевого самоврядування та територіальної організації влади для впровадження в Україні європейських стандартів життя.

РЕГІОНЕТ є спільнотою провідних фахівців і практиків у сфері регіонального та місцевого розвитку з усіх регіонів України, що взаємодіють з метою професійного розвитку, залучення до вироблення та реалізації політики регіонального розвитку, а також для забезпечення органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади усіх рівнів та інших суб’єктів розвитку територій і громад кращими практиками регіонального та місцевого розвитку.