Головна / Новини / Ігор Аронов розповів про різницю між незалежним театром Польщі і України

Ігор Аронов розповів про різницю між незалежним театром Польщі і України

07/12/2016

6 грудня відбулася чергова зустріч в рамках Польсько-української дискусійної платформи, організованої Генеральним консульством Республіки Польща у Вінниці в партнерстві з ГО «Подільська агенція регіонального розвитку».

Під час зустрічі Ігор Аронов розповів про таке явище, як театр незалежний, або як він частіше називається в Польщі – театр альтернативний.

Основою для розмови слугував власний практичний досвід актора, який він здобув за 5 років діяльності в Польщі.

Ігор Аронов розповів, чому саме незалежний театр є альтернативою «традиційному» театру та про його історичні витоки і важливо суспільну функцію.

Ігор Аронов – український актор, перформер, режисер, педагог. Стипендіат Gaude Polonia 2012 та 2015 років. Представник незалежної театральної компанії «Dollmen», Київ. Співпрацює з Centrum Kultury w Lublinie, зокрема з театрами «neTTheatre» та «Czytelniadramatu», а також з інститутом ім. Є. Ґротовського у Вроцлаві у рамах лабораторного проекту «Struna ciala». Зацікавлений налагодженням польсько-української співпраці у сфері незалежного театру. Поглиблює практику інтегрального акторського тренінгу, пов’язаного з органічним використанням тріади: «тіло – дихання – голос». Знімається в кіно та телепроектах.

«Стосовно різниці між незалежним театром Польщі і України, то про таке явище у нас взагалі не можна говорити. Адже на державному рівні права цього напрямку ніде не закріплені і підтримки не відбувається. Я кажу про свою точку зору щодо потужного функціонування такого театру в Польщі з огляду на великі традиції недалекого минулого», – зазначив Ігор Аронов.

Актор розповів про досвід незалежного театру у Польщі на прикладі визначних польських «аутсайдерів» театру, зокрема Єжи Ґротовського, Тадеуша Кантора, Юлійуша Остерви, Владзімєжа Становського.

Також Ігор Аронов розповів про діяльність у Києві театральної компанії «Dollmen», представником якої він є.