77 авторів подали свої проекти на "Громадський бюджет" у 2016 році, а проголосувало за них 5 500 тернополян. Загалом вони віддали близько 14 500 голосів. Для того, щоб не допустити старих помилок у новому "Громадському бюджеті" організатори започатковують семінари та робочі групи.
На останній сесії міськради прийняли рішення профінансувати ще два проекти, які не перемогли в основному етапі, але теж будуть реалізовані за гроші "Громадського бюджету".
- Минулої сесії міської ради, 24 лютого, ми збільшили фінансування проектів з пʼяти до девʼяти мільйонів, - повідомив депутат міської ради, голова номінаційного комітету "Громадського бюджету" Назар Зелінка. - Власні доходи Тернополя близько 900 мільйонів. Відповідно 1 відсоток - це девʼять мільйонів. Тепер є можливість реалізувати більше ініціатив тернополян, які набрали більше голосів.
Тернопіль був найбільш активним містом у реалізації проекту "Громадський бюджет". Як зазначив Назар Зелінка, свої проекти подали 77 авторів, а проголосувало за них 5 500 тернополян. Загалом вони віддали близько 14 500 голосів.
- На даний момент всі кошти розподілені по головних розпорядниках і реалізовують частину малих проектів, - каже депутат. - Процес стартував. Великі проекти складніше реалізовувати, але на останній сесії уже виділили приміщення для центру науки і для проекту "Чужих дітей не буває". Також на стадії замовлення проектно-кошторисна документації на мультиспортивний соціальний зал.
Для того, щоб уникнути певних проблем та питань, які виникали протягом втілення першого "Громадського бюджету" організатори впроваджують серію робочих груп та семінарів.
Семінари розраховані як для представників міської влади, депутатів, так і я для громадських активістів і простих тернополян, авторів проектів для наступного "Громадського бюджету". Робочі групи в основному стосуватимуться правок до положення. Також будуть робочі групи з реклами, які навчатимуть авторів проектів правильно рекламувати свої ідеї правильно без шкоди для інших проектів. А семінари будуть на тему формування бюджету, етичного кодексу, співпраці влади та громади і створення самих проектів.
- Розпочнемо ми з робочої групи, яка буде таким собі громадським обговоренням, - каже асистент керівника субгранту в рамках проекту “ЗМФ-ІІ” ГО "Подільська агенція регіонального розвитку" Лілія Ковшун. - Ця робоча група відбудеться уже 30 березня. І семінари у нас заплановані на квітень, травень та червень.
Також на розгляд проектів наступного "Громадського бюджету" у влади тепер буде не тиждень, а місяць.
Мар''''яна Дохват, 20хвилин