Головна / Новини / Учні та вчителі Жмеринського району побували в Польщі

Учні та вчителі Жмеринського району побували в Польщі

20/11/2016

З 14 по 19 листопада учні та вчителі Жмеринського району (Северинівської, Олександрівської, Чернятинської та Сербинівської шкіл) з метою обміну досвіду у сфері освіти перебували у Польщі.

Делегація побувала у гміні Пунськ на запрошення війта гміни Вітольда Лішковського, який є експертом проекту «Український шлях самоврядування», що реалізується Об''''єднанням сільських гмін Підляського воєводства Республіки Польща та Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку», співфінансується Польсько-канадською програмою розвитку демократії (в рамках програми співпраці МЗС Польщі на підтримку розвитку) та урядом Канади.

В рамках візиту українська делегація відвідала Будинок творчості у містечку Пунськ, де ознайомилась із народними ремеслами, творчими гуртками.

Також учні та вчителі мали нагоду побувати і у навчальному закладі, де директор Ян Вида розповів про особливості навчання у школі та історію становлення закладу. Директор подарував українцям  копію їхнього шкільного амулету з білої глини. У свою чергу гості подарували польській школі «Кобзар», який наразі буде єдиною україномовною книгою у шкільній бібліотеці.

Українська делегація також відвідала Литву, побувавши у Парк скульптур і відпочинку Антанаса Чеснуліса та Музеї птахів. Другу  половину дня учасники провели у мальовничому туристичному містечку Литви – Друскінінкай.

Також жмеринчани побували у місті Білосток, відвідали університетський центр імені професора Andrezeja Myrchy, палац Браницьких (резиденція великого коронного гетьмана Клементія Браницького).