Головна / Новини / Печеніжинська громада ділилась досвідом врядування з делегацією з Надвірнянщини

Печеніжинська громада ділилась досвідом врядування з делегацією з Надвірнянщини

13/10/2016

У рамках проекту Стратегія об’єднаних змін (Формування стратегічного плану об’єднання громад як інструмент сталого розвитку об’єднаних громад в умовах децентралізації), 12 жовтня представники потенційних Делятинської, Ланчинської і Надвірнянської об’єднаних територіальних громад відвідали Печеніжинську громаду для вивчення досвіду функціонування місцевого самоврядування в умовах децентралізації.

Печеніжинський селищний голова Ігор Довірак та керівники структурних підрозділів селищної ради поділились з учасниками стажування власним досвідом у питаннях організації роботи органів місцевого самоврядування, управління освітньою, культурною, фінансовою і комунальною сферами.

За словами Ігоря Довірака, після об’єднання Печеніжинська громада стала по-справжньому самоврядною оскільки розширились повноваження, а місцеве самоврядування володіє більшими фінансовими можливостями для розвитку населених пунктів об’єднаної громади. Фінансова самостійність та широкі повноваження дали можливість поліпшити доступ громадян до адміністративних послуг та поліпшити якість цих послуг, таким чином наблизивши місцеву владу до громадян.

«Існуючі об’єднані громади  демонструють фінансову самостійність та можливість міжбюджетних  відносин, а   головне, що на місцях з’явилися кошти. Це ресурс, який дозволяє нам розвивати села» – заявив Юрій Стефанчук, представник Асоціації міст України, регіональний консультант з бюджетних питань у Івано-Франківській області).

За інформацією експерта 7 об’єднаних громад, в яких відбудуться вибори 18  грудня 2016 року, збільшать свої власні надходження в 2,2 рази, порівняно з 2016 роком, що становитиме понад 30 мільйонів гривень. Сума податку з доходів фізичних осіб у цих громадах становитиме близько 16,5 мільйонів гривень який до моменту утворення цих об’єднаних територіальних громад, згідно з чинним законодавством, зараховується до районного бюджету.    

«Законодавець делегує повноваження, що отримають майбутні об’єднані громади, закріплюючи і делегування фінансових ресурсів на їх виконання, мова йде про освітню та медичну субвенції. Інфраструктурна субвенція, яку отримають після об’єднання  громади це додатковий ресурс для розвитку, в 2016 році було залучено 21,9 мільйонів гривень трьома об’єднаними громадами» – підкреслює  Юрій Стефанчук.

Голова Делятинської селищної ради Петро Якимець, який був учасником стажування, на запитання про те, чому необхідно об’єднуватись громадам, відповів: «Насамперед тому, що можна буде щось зробити у тих населених пунктах, які постійно були дотаційними і які ніколи не мали грошей».

За його словами  низка  сіл, які у майбутньому мають увійти у Делятинську ОТГ раніше просили грошей у органів влади для здійснення таких робіт, як наприклад, накрити дах Народного дому чи зробити ремонт у школах, а у випадку об’єднання, вони з інфраструктурної субвенції матимуть ці кошти на виконання необхідних робіт.

Підтримка проекту «Стратегія об’єднаних змін (Формування стратегічного плану об’єднання громад як інструмент сталого розвитку об’єднаних громад в умовах децентралізації)» впроваджується Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку» (м. Вінниця) у партнерстві з Громадянською мережею ОПОРА (представництво в Івано-Франківській області), здійснюється в рамках програми ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», що реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом.

Думки та точки зору в цій публікації відображають позиції виключно її авторів і можуть не співпадати з позицією Європейського Союзу, Інституту громадянського суспільства та Фонду Східна Європа.