Головна / Новини / Ініціатива «Добрий побут»

Ініціатива «Добрий побут»

24/06/2022

ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ

Громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку» (далі ГО «ПАРР»)      активно працює з 2007 року. ГО «ПАРР» активно співпрацює з міжнародними партнерами з надання донорської допомоги. Серед найбільших проєктів, реалізованих за останні роки: «Лабораторія електронної демократії», 2018-2020 рр. (2 760 000,00 грн), фінансований Фондом Чарльза Стюарта Мотта, проєкт «Безпечна громада – спільний інтерес, спільна відповідальність», 2018 рік (684 130,00 грн), який профінансовано МФ «Відродження»; проект «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), 2018 р. (1 900 800,00), а також фінансовані ООН (проєкт «З розробки та впровадження Програми розбудови управлінського потенціалу для місцевого самоврядування цільових громад Донецької та Луганської областей в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру» - бюджет 102590,00 дол США) та серед профінансованих ЄС – проєкт «Кластер «Яблуневий шлях» та інші.

Починаючи з 24 лютого 2022 року, ГО «ПАРР» включилася в процес допомоги внутрішньо переміщеним особам  (ВПО), лікарям швидкої допомоги, активістам та представникам територіальної оборони (ТРО). В умовах війни об'єднали наші зусилля щодо надання допомоги та гуманітарного забезпечення потреб людей, які постраждали в результаті військових дій та зупиняються у Вінниці. Ми взяли під свою опіку два Шелтери та підписали Меморандум про співробітництво з ДПТНЗ «Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище» та ДНЗ «Центр професійно-технічної освіти №1 м. Вінниці». Зокрема, у ДНЗ «Центр професійно-технічної освіти №1 м. Вінниці» станом на травень, в прихистку постійно проживають 278 осіб, та отримують допомогу 2645 вимушених переселенців, що залишаються у шелтері на 1-2 доби. У ДПТНЗ «Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище» постійно проживають 300 осіб, та за період з лютого по травень допомогу отримали понад 2000 осіб, які зупинялись у прихистку транзитом.

Завдяки плідній співпраці з гміною Пунськ ми передали ДНЗ «Центр професійно-технічної освіти №1 м. Вінниці» вантажний бус (http://pard.org.ua/nasha-organizaciya-peredala-dopomogu-vid-gmini-punsk.html).

Завдяки співпраці з Фондом Віктора Пінчука, Об'єднанням Українців у Польщі, друзям з Мілану, партнерам з Чернівців та багатьом іншим нам вдалося забезпечити притулки технікою (прально-сушильні машини, вживане кухонне обладнання), харчуванням, послугами     , облаштуванням кімнат проживання.

ВСТУП

Тисячі біженців приїжджають з гарячих точок військових дій. З 24.02 по 03.05.2022, 7 700 000 були змушені стати ВПО в Україні через російську агресію. Станом на травень, як зазначається у звіті Міністерства соціальної політики України у Вінницькій області перебуває понад 55 тисяч осіб,  переміщених з гарячих точок військового конфлікту, з них 17 600 проживають безпосередньо у місті Вінниця.

28 лютого 2022 року представники ГО «Подільської агенції регіонального розвитку» звернулися до директора ЦПТО №1 який вже організовував прийом переселенців. Ми побачили, що їжа і ліжко      в перший день надважливі     , але за 2 дні виникає потреба в пранні одягу, спокіної і захищеної від інших розмові з рідними, психологічної допомоги та інших сотні потреб. Залучивши допомогу ініціативних груп, благодійних організацій була організована поступова розбудова елементів допомоги. Бажання допомогти системно – спонукало розробити систему кроків розбудови якісного і приязного побуту. Доброго побуту.

Система доброго побуту передбачає      розробку рішень за такими напрямками як:

- створення умов для працевлаштування внутрішньопереміщених осіб;

- забезпечення побуту;

- інтеграція шелтерів в згальну систему управління шелтерами, що дозволить усунути дублювання функцій та зменшить навантаження на працівників шелтерів.

Ми переможемо в цій війні не тоді коли військові вийдуть на державний кордон України, а тоді коли люди, що вибрали Україну в біді – відчули добро, належний побут і почали формувати майбутнє. Майбутнє України.

СИСТЕМА

Розрізнена система допомоги та полісистемна ситуація вирішує гуманітарну проблему лише на перших кроках, а насправді потребує максимальної реконсервації стану відчуття тимчасовості і почуття принизливого статусу «ВПО».

Перехід від системи простої допомоги до системи доброго побуту. Ми пробуємо вибудувати цю модель і потребуємо в цьому допомоги.

Front  Office

Контактно-ресурсний центр

Соціологічний пакет(вивчення потреб)

Психологологічна служба

Соціальна служба і правова підтримка.

Логістична служба(розміщення і супровід)

Back Office

Логістичний центр(обробка гуманітарної допомоги, забезпечення притулків потрібними рішеннями, продуктами, товарами та послугами, доставка)

Фуд процесінговий центр(переробка сировини на продукти забезпечення притулків та вироблення продуктів тривалого зберігання)

  • - Овочепереробний модуль
  • - Пекарня
  • - М’ясопереробний модуль
  • - Молочний модуль(Молочна кухня для ВПО)

Консорціум соціального підприємства і притулків(формування важливого для забезпечення притулків і потреб переміщених осіб послугами, товарами, продуктами).

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:

Галина Сегеда, виконавчий директор

www.pard.org.ua

info@pard.org.ua

+38 097 705 23 66