Головна / Новини / Наша організація передала шелтерам допомогу від гміни Пунськ

Наша організація передала шелтерам допомогу від гміни Пунськ

27/04/2022

Сільська гміна Пунськ, розташована в Підляському воєводстві Польщі, є давнім другом і партнером Подільської агенції регіонального розвитку, ще з часів організації навчальних візитів для вивчення польського досвіду місцевого самоврядування. Нині, коли Україна зіткнулася з масштабною військовою агресією з боку Росії, наші друзі з Пунська не залишились байдужими і простягнули руку допомоги, підтримавши, зокрема, вимушених переселенців, які перебувають у Вінниці, рятуючись від бойових дій.

Дізнавшись, що ПАРР опікується двома найбільшими у Вінниці шелтерами (прихистками для переселенців), війт гміни Пунськ Вітольд Лішковський почав розпитувати про потреби людей, які в них перебувають. Ми розповіли, що спільно з донорами та партнерами надаємо шелтерам гуманітарну допомогу – продукти харчування, засоби гігієни, постіль, побутову техніку тощо – проте не маємо власного транспорту, тому не завжди вдається доставити допомогу так оперативно, як хотілось би, до того ж іноді ми змушені просити в партнерських організацій допомоги у транспортуванні, відволікаючи водіїв і техніку від інших важливих справ… І Вітольд Лішковський від імені очолюваної ним гміни запропонував благородний жест допомоги: придбати вантажний мікроавтобус, аби наша підтримка вимушених переселенців була ще ефективнішою.

У стислі строки автобус було придбано, і ось з гміни Пунськ він прибув до Вінниці. Звісно, наші польські друзі не відправили його порожнім. Із великим розчуленням ми побачили, що бус буквально «нафарширований» коробками, у яких дбайливо запаковані та підписані продукти, ліки, засоби гігієни, призначені для переселенців. Варто зауважити, що таку відчутну благодійну підтримку змогла надати невелика сільська гміна, в якій мешкає трохи більше 4 тисяч населення.

Вантажний мікроавтобус та іншу допомогу від гміни Пунськ ми передаємо одному з найбільших вінницьких шелтерів, розміщеному у Вінницькому центрі професійно-технічної освіти №1, де наразі знайшли прихисток 247 вимушених переселенців.

Це лише частина великої ініціативи від Подільської агенції регіонального розвитку щодо підтримки шелтерів. Ми працюємо над тим, аби облаштувати добрий побут для людей, які наразі перебувають у цих прихистках, та плануємо створити Шелтер Хаб, який координуватиме потреби інших шелтерів, а ми, у свою чергу, зможемо їх задовільняти. Все це робимо для людей, аби створити добрий побут, позитивні емоції та враження.

Дякуємо уряду гміни, Вітольду Лішковському, раді гміни, старостам повітової ради Сейненського повіту Підляського воєводства.

Надання згаданої допомоги відбулося дуже швидко, тому можемо говорити про те, що це дуже позитивний приклад, який наснажує. Ми це зробили і будемо робити це системно.

Головна ідея нашої роботи не просто в тому, щоб допомагати, а в тому, щоб враження людей, які вибрали Україну, вибрали Вінницю, були якнайкращими. Бо саме ці люди, їхня безпека є складовою нашої перемоги.