Генеральне консульство Республіки Польща у Вінниці Громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку» запрошують на зустріч у рамках Польсько-української дискусійної платформи за участі Олександра Бойченка
Тоталітаризм, війна, революція. Чому Європа боїться тоталітаризму?
26 лютого 2015 року о 18 годині в приміщенні Галереї «ІнтерШик» (вул. Архітектора Артинова, 12-а; 4-й поверх)
Під час зустріч йтиметься про те, чому тоталітаризм загрожує розвитку та свободі. Що ми маємо пам''''ятати з минулого, аби тоталітаризм ніколи не повернувся в Європу.
Також відбудеться презентація книг: «У нас, в Аушвіці» Тадеуша Боровського, «Інший світ» Густава Герлінга-Грудзінського, «Бесіди з катом» Казімєжа Мочарського та «Імператор. Шахіншах» Ришарда Капусцінського. Книги за бажанням можна буде придбати.
На зустрічі буде присутній видавець усіх презентованих книжок, директор видавництва «Книги-ХХІ» Василь Дроняк.
Олександр Бойченко – літературний критик, публіцист, перекладач. Колишній викладач зарубіжної літератури Чернівецького університету. Триразовий учасник стипендіальної програми міністра культури Польщі Gaude Polonia.
Автор есеїстично-публіцистичних збірок «Щось на кшталт Шатокуа», «Шатокуа плюс», «Аби книжка» та «Мої серед чужих».
З польської переклав збірку оповідань Тадеуша Боровського «У нас, в Аушвіці...», роман Даніеля Одії «Тартак», п’єси «Пісочниця» і «Перший раз» Міхала Вальчака, «Валіза» Малґожати Сікорської-Міщук, «Тикоцін» Павела Демірського і Міхала Задари, а також близько двадцяти творів «малої форми» Марека Гласка, Лєшека Колаковського, Юзефа Гена, Яна Гімільсбаха, Ольги Токарчук, Анджея Стасюка та ін. З російської – роман Віктора Єрофєєва «Хороший Сталін» та повість Іґоря Помєранцева «Баскський собака».
Польсько-українська дискусійна платформа – це спільний проект Генерального консульства Республіки Польщі у Вінниці та Громадської організації «Подільська агенція регіонального розвитку», метою якого є обмін думками в культурній, політичній та економічній сфері для формування спільного бачення розбудови майбутнього України. Ініціаторами та основними доповідачами є випускники польських стипендіальних програм.