Головна / Новини / Зелена відбудова українських громад: Rebuild Green Hackathon 2024 — рушій змін у будівельній індустрії

Зелена відбудова українських громад: Rebuild Green Hackathon 2024 — рушій змін у будівельній індустрії

01/10/2024

Відбувся довгоочікуваний старт Rebuild Green Hackathon 2024 — міжнародної події, що об’єднала архітекторів, урбаністів, експертів з зеленого будівництва, виробників біоматеріалів, розробників екотехнологій та представників муніципалітетів для реалізації пілотних проєктів сталого будівництва в Україні. Захід розпочався 21 вересня в Вінниці, Копенгагені та Гаазі з виступів провідних фахівців у галузі екологічного будівництва, які ділились досвідом, представили свої ідеї та стратегії для відновлення українських міст за допомогою біоматеріалів та екотехнологій. 

Rebuild Green Opening об’єднав експертів із різних країн світу, зокрема України, Данії, Італії, Нідерландів, Литви, Франції, Швейцарії, Німеччини та Лівану, керівництво чотирьох громад-партнерів та учасників зі всього світу, які долучились як особисто, так і онлайн.

Організатори SYNCHRO SPACE та FIABCI-Ukraine за підтримки New European Bauhaus, у співпраці з Подільською агенцією регіонального розвитку, чотирма громадами України, а також партнерами-співорганізаторами UNUN, DISIE,

Архітектурна Практика, ставлять за мету інтеграцію екологічних будівельних рішень у відбудову українських міст, що відповідає цілям Європейської зеленої угоди.

Мета Rebuild Green Hackathon 2024 — запустити пілотні проєкти в чотирьох громадах України: Апостолівській ОТГ (Дніпропетровська область), Теофіпольській ОТГ (Хмельницька область), Вінницькій та Северинівській громаді (Вінницька область). Ці проєкти мають соціальну цінність, вплив на розвиток громади, та мають на меті продемонструвати нові підходи до відбудови соціальних об’єктів, зокрема еко-житла, реабілітаційних центрів та навчально-культурних закладів.

Задачі хакатону, поставлені муніципалітетами:

Заступник міського голови Вінниці, Ігор Откидач, відкрив подію, та розповів, що саме Вінницька громада у січні 2022 року перша в Україні проголосила Зелений курс за прикладом Європейського Зеленого курсу. А Олександр Шиш, директор департаменту охорони здоров'я Вінницької міської ради представив таку задачу: створення екожитла для реабілітаційного центру “Прометей”. 

Голова Северинівської сільської територіальної громади, Василь Малярчук, розповів про табір ReStart, який завдяки спільним зусиллям громади та ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» за 2,5 роки прийняв більше 2300 матерів з дітьми з окупованих територій. А Олег Левченко, директор з розвитку ГО "Подільська агенція регіонального розвитку" представив таку задачу: створення навчально-культурного центру для ВПО на території табору ReStart.

Леся Міхно в.о. голови Апостолівської ОТГ розповіла про те, що міська лікарня в 2022 році виконала роль стабілізаційного госпіталю, прийняла і врятувала життя майже 5000 військовим. 

А Віктор Міленін, начальник відділу інвестиційної діяльності та соціально-економічного розвитку Апостолівської ОТГ разом з Андрієм Григоренко, директором КП ”Апостолівська міська лікарня”АМР” представили таку задачу: створення реабілітаційного центру для дорослих та дітей на базі міської лікарні. 

Михайло Тененев, голова Теофіпольскої громади, розповів про те, що на території громади функціонує унікальний біоенергетичний комплекс, заснований на принципах циркулярної економіки, де вже запущене виробництво і планується створення Циркулярного індустріального парку “Зелена енергія”. 

А Юлія Карбовська, заступниця селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Теофіпольскої громади представила таку задачу: створення екожитла для працівників індустріального парку та їх сімей.

Міжнародні співпраці:

Захід зібрав спікерів з різних країн, включаючи Україну, Нідерланди, Данію, Італію, Литву, Францію, Швейцарію, Німеччину та Ліван, що підкреслює важливість глобальної підтримки у відбудові України. Серед спікерів:

Аліса Баньковська (Україна) — СЕО SYNCHRO SPACE, відома своїми проєктами трансформації міських просторів.

Анне Катріне Хеє Ларсен (Данія) — генеральний директор DISIE, експертка з сталого підприємництва та соціальних інновацій.

Павло Гороховський (Нідерланди) — член Ради урядових консультантів Нідерландів, спеціаліст з просторового планування.

Мартін Дюплантьє (Франція) — архітектор, президент AMO та AMO FOUNDATION, який працює над зеленими проєктами реконструкції в Україні.

Рута Лейтанайте (Литва) — голова робочої групи Ради архітекторів Європи.

Лаурінас Марчінкус (Литва) — головний інженер-констурктор Modulina Straw Panels.

Mike Deveria (Нідерланди) — ESBA лідер в Rebuilding Ukraine Green. 

Nicolas Zeisel (Франція) — засновник архітектурної агенції KOZ architectes.

Тарас Демкура (Україна) — серійний підприємець, меценат, громадський діяч. 

Андреас Блінкерт (Швейцарія) — президент 2000 Watt Smart.

Самер Ель Саярі (Ліван) — креативний підприємець, ментор стартапів, архітектор.

Маттіас Горенфлос (Німеччина) — спілка архітекторів.

Вікторія Блажєнє (Україна) — керівник архітектурного проєкту Бучанської школи, CEO 2L Architects and Engineers.

Максим Заїка (Україна) — менеджер проєктів зеленого будівництва, DELTA Ukraine.

Олексій Цимбаленко (Україна) — кандидат наук з державного управління, підприємець, соціальний інвестор.

Юрій Ткаченко (Україна) — генеральний директор VELUX Україна.

Якоб Хартманн (Данія) — Senior Advisor, Copenhagen.

Вероніка Руллі (Данія) — Boost.


Ці експерти поділилися своїм досвідом і надихнули учасників хакатону на розробку інноваційних рішень, які допоможуть змінити підхід до будівництва в Україні.

Команди вже розпочали роботу над поставленими задачами, і на них чекає місяць інтенсивної роботи, підтримка менторів та підготовка до фінальних пітчів. Результати їхньої праці будуть презентовані журі на Демо Дні, який відбудеться 23 жовтня 2024 року.

Участь у заході все ще відкрита для нових команд. Запрошуємо компанії та професіоналів зробити свій внесок у відбудову українських громад та створення сталого майбутнього України. Це ваша можливість розвивати свою діяльність в проєктах відбудови України. 

Зареєструватися можна на сайті rebuildgreen.space.

Інформаційні партнери Rebuild Green Hackathon: ESBA, Modulina Straw Panels, voice of space, DISIE, ADEBUS, WorldStartup, 2000 Watt Smart Cities, PODOLIAN AGENCY for REGIONAL DEVELOPMENT, Архітектурна Практика, НСАУ, Mind.ua. 

Не проґавте шанс стати частиною глобальної спільноти, яка творить наші міста майбутнього!