Головна / Новини / Завершився цикл зустрічей з лідерами й лідерками організацій громадянського суспільства

Завершився цикл зустрічей з лідерами й лідерками організацій громадянського суспільства

13/03/2023

2 березня відбулася фінальна зустріч лідерів й лідерок ОГС з Львівської, Полтавської, Волинської, Одеської, Житомирської, Рівненської та Закарпатської областей.

Захід відбувся у межах проєкту «Розвиток спроможностей місцевих громадських організацій у воєнний час за допомогою пакету тренінгів з підготовки та відновлення», який реалізує ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» за підтримки Проєкту USAID.

На думку координаторки напрямку посилення організаційної спроможності ОГС, організаційної та екзистенційної коучині Олени Матвійчук, для того, щоб команди розвивалися, надважливою є роль лідера або лідерки: «І дуже часто ця роль є стабілізаційною: у складні часи частина команди тримається саме за лідерів і лідерок. Важливо, що у вашому типі лідерства точно є щось таке, що тримає людей поруч з вами», – Матвійчук.

На початку зустрічі учасниці та учасники обговорили у невеликих групах власний досвід роботи та здобутки за три місяці участі у проєкті.

«Проєкт дав змогу нам розвинути свої лідерські якості та допоміг впевненіше рухатися до своєї мети. Завдяки системі тренінгів ми також мали змогу підвищити психологічну стійкість та отримали нові інструменти, нові методики для роботи з командою», – Сергій Патока з Інституту аналітики та адвокації (Полтавська область).

Андрій Сочинський з ГО «Інститут Креативних Інновацій» (Житомирська область) зауважив, що ключовий плюс цієї програми – адаптивність: «Організації отримали відповідь на запит, який був саме в їхньої команди. У нас це були запити про стратегічне планування, про профіль і ролі, тоді як в інших це були інші запити в  організаційному розвитку: мотивація та залучення нових людей, особливості співпраці з донорами. Тобто програма адаптувалася під запити конкретних організацій».

Олена Матвійчук розповіла учасникам і учасницям зустрічі про модель «Скарга – Бажання – Рішення», яка допомагає команді та лідерам знаходити шляхи рішення для різних ситуацій.

«Завдання наше як лідерів і лідерок – вислухати конкретну людину, яка прийшла зі Скаргою, та запитати у неї: що є, що не так, що так, на що це схоже, як до цього ставляться інші? Далі треба перевести фокус уваги в Бажання: а що вона хоче, як би вона хотіла, щоб це було вирішено? І після цього вже приймається Рішення: який є план і чи цей план реалістичний?», – розповіла тренерка.

Наостанок учасники й учасниці програми обмінялися враженнями від циклу лідерських зустрічей.

«Ми самі для себе зробили перезавантаження: зрозуміли, хто ми є, чого ми варті й куди нам рухатися, бо ми працюємо багато, і розуміємо, що ми ті лідери, до яких тягнуться люди. Коли це усвідомлюєш, то трішки по-іншому вибудовуєш свій шлях», – зауважила Орина Витовщик з ГО Простір жіночих можливостей «АктивнаЯ».

Тарас Коваль з ГО «Дядьковицький молодіжний центр» додав: «Дякую всім за крутезну компанію. Ви всі – неймовірні люди й творите історію України. Дякую кожному за це! Ваші проєкти, ваші дії, ваші кроки – це великий поштовх для нашого суспільства».

Вказані заходи організовані Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку» в рамках грантового проєкту «Розвиток спроможностей місцевих громадських організацій у воєнний час за допомогою пакету тренінгів з підготовки та відновлення», та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст вказаних заходів не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.