Головна / Новини / За ініціативи Асоціації міст України у Вінницькій міській раді було проведено Десяту Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Муніципальні комп’ютерні системи»

За ініціативи Асоціації міст України у Вінницькій міській раді було проведено Десяту Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Муніципальні комп’ютерні системи»

09/06/2012

6-7 червня у Вінниці за ініціативи Асоціації міст України та Вінницької міської ради відбулась Десята Всеукраїнська науково-практична конференція «Муніципальні комп’ютерні системи». Участь у заході взяли члени Координаційної ради з питань інформатизації Асоціації міст України, начальники управлінь/відділів, відповідальні за питання інформатизації міст України, та представники громадських організацій.

Під час конференції обговорювались наступні питання:

- створення комплексних інформаційно-технічних систем управління містом на прикладі МКС Вінницької міської ради;

- захист інформації у муніципальних інформаційних системах, зокрема – регламентація доступу до ресурсів;

- комп’ютеризація роботи сесій, забезпечення формування рішень ради і контроль їх виконання;

- системи електронного документообігу;

- забезпечення інформування населення про хід сесій у інтерактивному режимі;

- геоінформаційні системи у КС міських рад.

Директор департаменту інформаційних технологій Вінницької міської ради Олександр Риженко

презентував досвід ВМР у сфері новітніх інформаційних технологій. Зокрема він розповів про основні принципи роботи Центру адміністративних послуг «Прозорий офіс», про впровадження системи електронного документообігу, формування геоінформаційної системи, забезпечення ефективного та зручного зворотного зв’язку з громадськістю. Практично вся діяльність і весь документообіг Вінницької міської ради здійснюються в електронному режимі.

Невдовзі у Вінниці запрацює ще три «Прозорих офіси», яким будуть делеговані функції соціального захисту населення. Одним із пріоритетних завдань на сьогодні є забезпечення подальшого поширення моделі інформаційного забезпечення, яку закладено у виконавчих органах міської ради, у всіх міських комунальних підприємствах.

Виконавчий директор ГО «Подільська агенція регіонального розвитку», керівник проекту зі створення муніципально-громадського центру «Е-урядування» Олег Левченко звернув увагу учасників конференції на необхідність консолідації зусиль представників влади для формування єдиних стандартів розвитку електронного урядування в містах України. За його словами, Україна перебуває лише на стадії радикальних інформаційних перетворень, тож представники органів державної влади та місцевого самоврядування на сьогоднішній день є «піонерами» у цій сфері. Саме від їхньої наполегливості та прагнення до самовдосконалення залежатиме, наскільки швидко та ефективно інформаційно-комунікаційні процеси впроваджуватимуться в роботу органів влади. Також Олег Левченко розповів учасникам заходу про основні напрямки діяльності муніципально-громадського центру «Е-урядування» та заохотив їх до участі у запропонованих центром ініціативах.