Головна / Новини / Як використовувати публічну інформацію для контролю влади (відео)

Як використовувати публічну інформацію для контролю влади (відео)

05/11/2014

3 листопада 2014 року, в Києво-Могилянській Академії відбулася лекція Якуба Вигнанського, відомого польського експерта, автора банку даних громадських організацій Польщі та президента організації «Форум неурядових ініціатив», на тему «Суспільство 2.0. Як використовувати публічну інформацію для контролю влади та участі у прийняті рішень». 

«Е-урядування це інструмент який можна використовувати для управління, контролю демократії щодня, а не раз на чотири роки», - зазначив пан Вигнанський.

Під час лекції Якуб Вигнанський розповів про досягнення в техніці та новітні технології, які можна використовувати як інструменти впливу на життя громади та держави. Він зауважив, що «технологія це засіб досягнення мети. І треба чітко усвідомлювати заради чого ми використовуємо технології, адже так само як і допомогти, технології можуть, і зашкодити». Нові технології, особливо соціальні мережі, на разі, мають величезний вплив на формування суспільної думки, оскільки є доступ до великої кількості джерел. З негативної сторони потрібно усвідомлювати, що зявляються нові методи маніпулювати думкою.

Розповідаючи про досвід Польщі в провадженні е-урядування та е-демократії, пан Вигнанський наголосив на тому, що штучно створити нове суспільство неможливо. «Творення громадянського суспільства це довготривалий шлях, за умови націленості на результат», - повідомив експерт. Він пояснив, що такий процес, супроводжується помилками, й головне це мати сили та наснагу йти вперед до мети.

«Люди сприймають демократію, як опозицію до влади. Можливість керувати державою на місцевому рівні, це мікрокосмос покращення. “Demos” для одних - означає плебс, для інших — це свідомі громадяни, які турбуються про державу. Під час революції Гідності, ми побачили мікрокосмос українського суспільства. Громадян, які турбуються за власну державу», - сказав пан Якуб Вигнанський, відзначивши, що в України вже зараз є всі можливості для того, щоб впроваджувати е-демократію.

Лекція відбулася за підтримки Подільської агенції регіонального розвитку, фонду Відродження, Центр розвитку інновацій НаУКМА, Державного агенства з питань електронного урядування України, Реанімаційного пакету реформ, Стратегічних дорадчих груп та Громадського сектору Євромайдану.