Головна / Новини / Як використовувати дрони для громадських проектів

Як використовувати дрони для громадських проектів

27/07/2016

26 липня у Вінниці в Галереї «ІнтерШик» відбувся семінар на тему «Як використовувати дрони для громадських проектів».

Семінар проводив керівник ГО «Техновін» Антон Горпиніч. Участь у заході взяли громадські діячі, молодь  та представники ЗМІ.

Під час семінару було розглянуто можливість використання дронів безпосередньо для потреб громадських активістів, зокрема це – незаконна вирубка лісів, неправомірне використання комунального майна, забруднення у промислових зонах, сміттєзвалища тощо.

Безпілотні літальні апарати також можуть бути застосовані для фотозйомки стану заторів на дорогах, фіксації ДТП, оцінювання масштабів пожеж, висвітлювання громадських заходів і т. п. Спікер наголосив на тому, що безпілотники можна використовувати не лише для фото- і відеорепортажу, а й для будь-якого оперативного транспортування невеликих вантажів. Наприклад, коли потрібно оперативно переслати ліки для надання невідкладної медичної допомоги.

На жаль, як зауважив Антон Горпиніч, в українському законодавчому полі використання безпілотних літальних апаратів ще не дуже врегульоване.

«Якщо у суді ви надасте фото ДТП, зроблене дроном, це можуть визнати «неналежним доказом». Менше з тим, сфера використання безпілотних літальних апаратів в Україні дедалі розширюється, в тому числі це стосується громадського моніторингу та збору даних», - сказав Антон Горпиніч. 

З презентацією можна ознайомитися за посиланням: https://www.dropbox.com/s/4r0ka6y5cf1ks3r/technovin_soc-260716.pptx?dl=0

Захід відбувся за підтримки Швейцарсько-української програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» EGAP