Продовжуємо надавати підтримку для 40 громадських організацій та ініціативних груп і зміцнювати їхню спроможність у межах проєкту «Розвиток спроможностей місцевих громадських організацій у воєнний час за допомогою пакету тренінгів з підготовки та відновлення за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» HOVERLA / проєкт USAID в Україні.
Так, для громадських організацій та ініціативних груп з Львівської, Полтавської, Волинської, Одеської, Житомирської, Рівненської та Закарпатської областей відбулися тренінги на тему «Критичне мислення».
Як вирізняти фейки, які їхні особливості та як їм протидіяти розповідала Альона Романюк, засновниця антифейкового проєкту «НотаЄнота» та «По той бік путінської брехні», ведуча програми «Анатомія брехні», викладачка НН Інституту журналістики КНУ ім.Т.Шевченка, комунікаційниця, медіа-експертка та Фактчекерка.
Учасники та учасниці тренінгу дізналися про масове поширення неправдивої інформації та наявність сайтів-сміттярок, які часто роблять схожими на відомі медіа, а насправді вони розганяють інформаційні вкиди та маніпуляції.
Альона Романюк зазначила, що в Україні сьогодні є якісна журналістика і журналісти, які керуються професійними та етичними стандартами та перевіряють інформацію. Але, на жаль, сайтів-сміттярок набагато більше, ніж якісних і хороших медіа. Тож треба завжди звертати увагу на джерело інформації.
«Фейсбук та ютуб на першому місці. Люди приходять туди відволіктися, тому сприйнятливі до маніпуляцій. Регіональні групи у фейсбуці часто поширюють емоційні фейки (користувачі можуть читати тільки заголовки та поширювати брехню). Фейки, які масово поширюють у соцмережах, переходять у месенджери, вайбер-чати», – розповіла спікерка.
Надалі в межах проєкту відбудуться три одноденні онлайнові тренінги для представників і представниць 40 ГО та ІГГ на тему «Цифрова безпека у період воєнного стану».
_________________________________________________________________________
Заходи організовано Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку» в рамках грантового проєкту «Розвиток спроможностей місцевих громадських організацій у воєнний час за допомогою пакету тренінгів з підготовки та відновлення», та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.