Головна / Новини / Волонтер ЄВС про роботу з дітьми: Увесь світ в одному селі або Канікули в Офірній

Волонтер ЄВС про роботу з дітьми: Увесь світ в одному селі або Канікули в Офірній

01/09/2014

У середині серпня група добровольців у співпраці з Фондом друзів України «ProUkraina» (Краків) влаштувала в селі Мала Офірна на Київщині табір для дітей, які перебувають під опікою Дому святого Мартіна де Поррес у Фастові. Участь у роботі цього табору взяла також польська волонтерка Барбара Лісовська, яка є волонтеркою програми Європейської Волонтерської Служби у Громадській організації «Подільська агенція регіонального розвитку».

Цьогорічна поїздка відбувалась під гаслом «Подорож п’ятьма континентами». Діти мали змогу взяти участь в майстер-класах, які зробили для них ближчими різні куточки земної кулі. З огляду на вікові відмінності між учасниками (від 4 до 16 років), заняття були дуже різноманітні та пристосовані до можливостей маленьких мандрівників. Діти навчалися, зокрема, робити індіанські головні убори з пір’я, їсти паличками, виготовляти «порцеляну» з паперової маси. Також учасники дізналися, як писати ієрогліфами, як побудувати вігвам тощо.

«Крім того, щодня ми показували фільми і слайд-шоу. А на додаток до освітньої частини був також час для плавання в басейні і походу до річки, для гри з м’ячем і стрибків на батуті, різноманітних настільних ігор, у яких діти нерідко вигравали у вихователів, - розповідає волонтерка Барбара Лісовська. - Звісно, хотілось би, щоб, як і в попередні роки, табір тривав протягом усіх літніх канікул і щоб участь у ньому взяло більше дітей. Але ми раді, що змогли хоча б протягом тих кількох днів поділитися з дітьми нашим часом».

Особливе місце в роботі табору традиційно посідає вивчення польської мови. Хоча тут не було книжок, зошитів та іспитів, але вже після шести днів, проведених разом, багато хто з учасників може щось сказати польською мовою, а ще більше навчились розуміти польську.