Автором ідеї велопробігу заради миру в Україні був 14-разовий рекордсмен Книги рекордів Гіннеса, спортсмен та веломандрівник, посол миру ЮНЕСКО та посол ООН з захисту довкілля, інженер-кібернетик, лауреат Державної премії Грузії 75-річний Джумбер Лежава. Він теж мав брати участь у цій акції, проте 25 липня Джумбер Давидович раптово помер. Нині його ідею втілюють однодумці.
Джумбер Давидович був найвідомішим грузином у світі, про нього знали навіть більше, ніж про Сталіна, - розповідає один з учнів Джумбера Лежави і провідний учасник велотуру «Всі за мир» Нодар Барідзе (м. Батумі, Грузія).
– З закликами до миру він об’їхав на велосипеді весь світ, близько двохсот країн та територій. 3333 дні Джумбер Лежава був у велотурі, холодні країни проїздив взимку, а гарячі влітку. Бували навіть випадки, що племена, які воювали, призупиняли війну і пропускали через свою землю велотур… А ще він встановив 11 світових рекордів з віджимання від підлоги в упорі лежачи. Важко повірити, що людина здатна віджатися 5011 разів протягом години…
- «Місія моїх подорожей полягає не тільки в демонстрації фізичних можливостей людини та популяризації екологічно чистого виду транспорту – велосипеда. Головне – це вивчення і пропаганда миру, толерантності», - говорив натхненник велопробігу Джумбер Лежава.
За словами Нодара Барідзе, його наставник задумав велопробіг «Всі за мир», бо не міг залишатися байдужим до ситуації в Україні. Мета пробігу, що стартував у День Незалежності України і тепер також присвячений пам’яті Джумбера Лежави – закликати весь світ до припинення військових дій на території України, інформувати про діяльність програми «Жди меня» та громадської організації «Всі за одного» (переймається відновленням втрачених зв’язків між людьми).
Попередньо планований маршрут велопробігу був таким: Київ, Житомир, Рівне, Луцк, Львів, Ужгород, Івано-Франківськ, Тернопіль, Хмельницький, Вінниця, Одеса, Миколаїв, Херсон, Запоріжжя, Дніпропетровськ, Донецьк, Луганськ, Харків, Полтава, Черкаси, Київ (зустріч з Президентом), Мінськ (зустріч з Президентом), Москва (зустріч з Президентом), Грозний (зустріч з Президентом), Тбілісі (зустріч Патріархом), Севастополь, Луганськ, Київ. Планувалось відвідання 80 міст, 350 менших населених пунктів, проте обставини внесли певні корективи, і навряд чи вдасться здійснити все задумане. Але Нодар Барідзе переконаний, потрібно закликати всі сторони до негайного припинення війни.
- Своєю акцією ми хочемо зробити внесок у припинення військових дій в Україні, у зміцнення міжетнічних взаємин, у досягнення взаєморозуміння між населенням різних регіонів та в збереження України як держави в єдності та мирі, - розповів Нодар Барідзе, спілкуючись в офісі ГО "Подільська агенція регіонального розвитку" із журналістами, представниками громадських організацій та з лідером грузинської громади Вінниці Мерабом Нарсіа. Велосипедист також висловив думку, що учасники конфлікту з обох сторін «воюють через дебілізм політиків», розказав про підтримку велотуру населенням міст і сіл, через які він проїздить; про гостинний прийом у Жмеринці, який йому забезпечила тамтешня міськрада, про зустріч з юними вінницькими велосипедистами та про подальший шлях на Умань і Черкаси (більше інформації про велотур можна прочитати за посиланням: http://www.vse-za-mir.blogspot.com/p/blog-page_25.html).
- Я дуже хочу також побувати у Донецьку та Луганську. Буду звертатись, хай зроблять мені коридор, щоб я міг проїхати з закликом до миру, - каже Нодар Барідзе.