Головна / Новини / У Вінниці експерти почали процес коригування стратегії регіонального розвитку 2020

У Вінниці експерти почали процес коригування стратегії регіонального розвитку 2020

04/02/2015

4 лютого відбулось установче засідання членів робочої групи з приведення Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року у відповідність із Державною стратегією регіонального розвитку на період до 2020 року.

Робочу групу створено згідно з розпорядженням голови обласної державної адміністрації Анатолія Олійника від 29 січня 2015 року № 56, яку очолив перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко. До складу робочої групи увійшли виконавчий директор Громадської організації «Подільська агенція регіонального розвитку» Олег Левченко, директор МГЦУ Тетяна Науменко, провідні фахівці з економічних наук, керівники профільних департаментів та управлінь облдержадміністрації , представники депутатського корпусу обласної Ради, керівники підприємств, завідувачі кафедрами ВУЗ- ів, спеціалісти з координації міжнародних проектів.

Стратегія регіонального розвитку Вінницької області на період  до 2020 року була затверджена в листопаді 2013 року відповідним рішенням Вінницької обласної ради. Разом з тим, після прийняття Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року, виникла необхідність відкорегувати обласну стратегію, привівши її у відповідність до Державної стратегії.

За словами директора Департаменту регіонального економічного розвитку облдержадміністраціїОлександра Якубика, в Державній стратегії  передбачено впровадження 64 реформ та програм, які окреслюють  пріоритетні напрямки розвитку країни в найближчі 5 років.

«При коригуванні обласної стратегії важливо, з однієї сторони щоб документ відповідав загальнонаціональному баченню, з іншої – комплексно враховував потреби регіону.  При цьому, основними факторами успіху впровадження стратегії є професійний склад робочої групи та  якісне планування у поєднанні з чітким виконанням окреслених заходів», - зазначив Якубик.

Як зазначив Олег Левченко, «стратегія регіонального розвитку – це основний документ, без якого неможливо розраховувати на успішний розвиток регіону, залучення інвестицій, формування нових перспектив».

«При цьому основою регіональної стратегії має стати прагнення створення нових робочих місць, як основи всіх окреслених ініціатив», - сказав Левченко.

Учасники робочої групи напрацювали механізм взаємодії при внесенні пропозицій до «Стратегії 2020» та наголосили на тому, що процес роботи над нею має бути максимально публічним.

З повним текстом документу та додатками до нього можна ознайомитись на офіційному сайті Вінницької обласної Радиhttp://www.vinrada.gov.ua/proekt-strategi%D0%87-regionalnogo-rozvitku-vinnicko%D0%87-oblasti-na-period-do-2020-roku.htm.