Головна / Новини / Вінниччина готова ділитися з іншими регіонами позитивним досвідом у процесі децентралізації

Вінниччина готова ділитися з іншими регіонами позитивним досвідом у процесі децентралізації

26/07/2016

У цьому голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, голова обласної Ради Анатолій Олійник та заступник Вінницького міського голови Галина Якубович запевнили сьогодні членів делегації Луганської області, які в рамках спільного проекту «Децентралізація: нові можливості» за сприяння швейцарсько-українського проекту DESPRO прибули до області вивчати найбільш успішні методики та напрацювання регіону.

Протягом дня представники територіальних громад, районних рад та райдержадміністрацій Луганщини знайомилися з роботою окремих установ та інфраструктурних об’єктів регіону, управлінськими підходами в діяльності місцевих громад. Зустрілися луганчани і з керівниками Вінницької області та міста Вінниці.

У часть у заході взяв представники ГО "Подільська агенція регіональног розвитку" Олег Левченко, що є експертом у сфері децентралізації.

«Сьогодні до Вінницького регіону великий інтерес, - зауважив, вітаючи гостей на Подільській землі, голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій. - Місто Вінниця впродовж останніх трьох років рейтинговими агентствами визнається найкомфортнішим для проживання. І у вас буде можливість ознайомитися з напрацюваннями, які впроваджуються в місті. Оскільки дуже багато адміністративних повноважень передаються нині на місця, ви побачите також центр надання адміністративних послуг. Таку роботу ми проводимо сьогодні і по районних державних адміністраціях».

Керівник ОДА водночас наголосив, що нині дуже важливо формувати нові принципи роботи на державній службі, будувати європейську країну. Відтак запевнив, що Вінницька область відкрита до спілкування та готова ділитися досвідом.

Заступник голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Роман Косинський, у свою чергу, відзначив: те, що їм вже вдалося побачити на Вінниччині, свідчить, що регіон зробив дуже якісний ривок вперед: і економічний, і соціальний, і інфраструктурний.

«Я гадаю, що децентралізація у Вінниці та Вінницькій області вже відбулася. Бо децентралізація – це не адміністративно-територіальна реформа, а якісно новий підхід до керування територіями. І ми побачили на вашій території дуже гарний менеджмент», - зауважив Роман Косинський.

Крім того, заступник голови Луганської обласної адміністрації запропонував вінницьким колегам долучитися до всеукраїнського проекту щодо патріотичного виховання дітей та молоді Луганщини, згоду на участь в якому вже дали львів’яни та полтавчани. «Це не разовий проект, а системний. Будемо планувати як обмін молоддю, так і інформаційну підтримку», - повідомив посадовець. 

Озвучену пропозицію керівники Вінниччини підтримали.

Також у ході зустрічі вінничани презентувати луганським колегам потенціал Вінницької області та власний досвід у реалізації окремих напрямів діяльності.

Цього дня делегація з Луганської області мала можливість ознайомитись з роботою Прозорого офісу на Вишенці та відвідати сучасну твердопаливну котельню на вул.Баженова.