Головна / Новини / Вінничани серед переможців першого в Україні конкурсу ІТ-проектів з е-демократії

Вінничани серед переможців першого в Україні конкурсу ІТ-проектів з е-демократії

19/09/2016

16 вересня у Києві відбувся DemoDay Національного конкурсу ІТ-проектів з е-демократії EGAP Challenge.

Команди-переможці отримали грошові винагороди для подальшої розробки та впровадження інноваційних технічних рішень, що допоможуть громадянам отримувати нові якісні сервіси, ефективно взаємодіяти та безпосередньо впливати на владу, а владі – досягти нового рівня прозорості та ефективності.

Варто зазначити, що з 16 проектів, які пройшли інкубаційний період, було представлено 5 команд з Вінниці. 

Про це йдеться на сайті програми EGAP.

Так, серед переможців конкурсі дві команди із Вінниці, підтримку яким надавала ГО "Подільська агенція регіонального розвитку: команда Eco Сitizens,  до складу якої входять вінничани Oлег Сидoрук, що нaвчaється у ВНТУ та Мaксим Урсaн, студент Вінницькoгo кoледжу НУХТ та I4C informer for citizens, очільником якої є вінничанин, студент першoгo курсу ДoнНУ Назар Дяків.

Третє місце та приз 125 000 грн отримали одразу дві вінницькі команди. Проект «Скільки ресурсів споживає Ваш будинок» має на меті контролювати витрати на комунальні платежі жителями будинків з метою економії ресурсів. Представники влади отримають можливість аналізувати споживання будівлями газу, води, електрики та тепла для впровадження енергоефективних заходів.

Проект «I4C informer for citizens» - це оперативний сервіс інформування владою громадян та бізнесу стосовно різних важливих подій міста, надзвичайних ситуацій, роботи комунальних служб через мобільні додатки.

Друге місце та приз 200 000 грн отримав проект «Eco Сitizens».  Мета проекту - створення інформаційної системи екологічного моніторингу на базі процесору Arduino. Це дозволить проводити моніторинг екологічної ситуації в населених пунктах та оперативно реагувати на екологічні інциденти.

Перше місце та приз 250 000 грн отримав проект з Дніпра «OpenDataBot». Мета сервісу - моніторинг реєстраційних даних компаній для запобігання рейдерським захопленням і контролю контрагентів. 

Сервіс інформування мешканців, завдяки якому містяни матимуть можливість отримувати оперативну інформацію щодо різних важливих подій міста, надзвичайних ситуацій, роботи комунальних служб через мобільні додатки.

Приз 25 000 грн отримав проект «Електронний історичний архів», який має на меті створення електронної бази фондів архівів України. Проект розраховано на 5 років з перспективою розвитку та розширення.

Приз 50 000 грн отримав проект «Транслітерація міст». Суть проекту: використання правильних назв населених пунктів латиницею та підвищення ефективності та якості даних на інтернет-ресурсах.

Третє місце та приз 125 000 грн отримали одразу дві вінницькі команди. Проект «Скільки ресурсів споживає Ваш будинок» має на меті контролювати витрати на комунальні платежі жителями будинків з метою економії ресурсів. Представники влади отримають можливість аналізувати споживання будівлями газу, води, електрики та тепла для впровадження енергоефективних заходів.

Формат конкурсу складався з кількох етапів: оголошення конкурсу в регіонах та визначення найбільш пріоритетних тем для розробки ІТ-рішень. На конкурс було подано майже 70 заявок. Впродовж літа в рамках 4 креативних вікендів проходила презентація проектів, визначення ідей-переможниць, які команди потім доопрацьовували з менторами впродовж двомісячної інкубації перед фінальною презентацією на національному етапі. Внесок бізнес-партнерів конкурсу передбачав надання продуктів та послуг компанії, експертної підтримки та менторингу. Партнерами проекту є компанії-лідери ІТ сфери, зокрема IBM, Cisco Systems, De Novo, Intel. Тому їхня роль у проведенні навчання, наданні власних технологій та продуктів для учасників конкурсу є запорукою створення сучасних та інноваційних ІТ-інструментів у сфері е-демократії. Пілотними майданчиками для проведення конкурсу є Вінницька, Дніпропетровська, Волинська та Одеська області. Конкурс проведений за методологією, створеною за сприяння експертів британського Open Data Institute.

EGAP CHALLENGE – одна  з ініціатив програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), що реалізується Фондом Східна Європа, Фондом Innovabridge, Державним агентством з питань електронного урядування та партнерами за підтримки Швейцарської Конфедерації. Програма спрямована на використання новітніх інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), що допомагатимуть вдосконалити якість врядування, покращать взаємодію влади та громадян та сприятимуть соціальним інноваціям в Україні.