В с. Северинівка Жмеринського району з 2007 р. впроваджується програма зі створення моделі енергонезалежного села. За кілька років тут вдалось встановити низку об’єктів, що працюють на основі відновлювальної енергії – вітрогенератор, вітроводопідйомну установку, геотермальний насос, біодизельну та біопаливну установки, твердопаливні котли та деревоподрібнюючу машину («паливний двір») та сонячні колектори.
1 жовтня Северинівку відвідала делегація журналістів з 7 областей України в рамках проекту USAID Муніціпальна енергетична реформа в Україні, організованого Українським освітнім центром реформ. Представники ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» та комунального підприємства «Северинівське» розповіли про етапи створення моделі енергонезалежного села, перешкоди на цьому шляху, основні досягнення та перспективи розвитку.
Ідея розумного використання природних ресурсів народилася з потрійної ініціативи: місцевої влади в особі сільського голови, громадської організації «Подільська агенція регіонального розвитку» і, звичайно, самих селян. Вона була реалізована через низку грантових проектів, зокрема за підтримки Фонду «Східна Європа», Посольств Норвегії, Нідерландів, Координатора проектів ОБСЄ в Україні, державного конкурсу підтримки розвитку громад та ін. Спільними зусиллями вдалось створити пілотну модель енергоефективного села, що створило передумови для передачі досвіду іншим громадам. До Северинівки неодноразово приїжджали делегації з інших сіл, районів; представники центральних органів державної влади, уповноважених за розвиток енергетичної галузі; експерти з Польщі та Чехії, Посол Норвегії в Україні Йон Фредріксен (у 2010 р.). З метою передачі досвіду на базі місцевого будинку культури було створено навчально-демонстраційний центр, де проводяться заняття з енергоефективності для очільників інших сільських громад, молоді, журналістів, офіційних делегацій.
На сьогоднішній день Северинівська сільська рада задоволена своїми досягненнями у енергетичній сфері та планує розвивати цей напрямок і надалі. В перспективі – опалення будинку культури за допомогою деревного палива, створення міні-ГЕС, переведення усіх вуличних ліхтарів на енергоощадний режим, формування біоенергетичного кооперативу.