26 червня відбувся семінар «Прозоре місто Вінниця. Вітчизняний досвід формування прозорої влади», в якому взяли участь представники бібліотек м. Вінниці.
Під час семінару були розглянуті питання розвитку системи електронного урядування в Україні загалом та презентовано інструменти, створені у м. Вінниця в рамках моделі Прозорого міста – ресурси, які дозволяють отримати більш повну та якісну інформацію щодо різних сфер життєдіяльності міста.
«Бібліотеки сьогодні покликані взяти на себе надзвичайно важливу функцію навчання та інформування громадян про ті можливості, електронні інструменти, послуги, що створюються на рівні окремого міста та держави в цілому, стати не лише пунктами доступу як до мережі Інтернет, а й консультаційними центрами, в якому відвідувач може отримати необхідну інформацію та допомог у використанні електронних технологій. Великий вклад у зростання спроможності бібліотек стати такими центрами зробила Програма «Бібліоміст», завдяки якій було забезпечено безкоштовний доступ до мережі в багатьох бібліотеках, проведено ряд семінарів та тренінгів. Звичайно, одна програма, якою б потужною вона не була, не може вирішити всі існуючі проблеми, окрім того, постійно з’являються нові цікаві інструменти, як, наприклад технології Прозорого міста, впроваджені нещодавно у Вінниці, тому ми постійно проводимо навчання для різних категорій користувачів, в першу чергу для тих, хто має змогу поширювати отримані знання, навички серед мешканців міста», - зазначила Тетяна Науменко, директор Муніципально-громадського центру електронного урядування.
Семінар проведено в рамках проекту ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» «Українське Прозоре місто. Пілотна модель електронного управління для покращення надання адміністративних послуг», що реалізовується спільно з Вінницькою міською радою за фінансової підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні.
Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Відповідальність за зміст даної публікації покладається виключно на ГО «Подільська агенція регіонального розвитку». Інформація, наведена в даній публікації, ні за яких обставин не може розглядатися як така, що відбиває позицію Європейського Союзу.
Європейський Союз складається з 27-ми держав-членів, які вирішили послідовно об''''єднати свої ноу-хау, ресурси та долі. Протягом 50-ти років розширення вони разом створили зону стабільності, демократії та сталого розвитку, підтримуючи при цьому культурне розмаїття, терпимість та свободу особистості. Європейський Союз прагне розділяти свої досягнення та цінності з країнами і народами за його межами.
Сайт Представництва Європейського Союзу в Україні: http://eeas.europa.eu/delegations/ukraine/
Сторінка у мережі Facebook: http://www.facebook.com/EUDelegationUkraine