18 липня відбулася веб-конференції «Технології електронного урядування на рівні міст. Проблеми та перспективи розвитку».
Під час веб-конференції йшлося про загальні передумови розвитку адміністративних послуг в електронному вигляді, впровадження електронних послуг на рівні муніципалітетів. Під час заходу здійснено загальний огляд ситуації в Україні та розглянуто досвід Польщі і Молдови у наданні адміністративних послуг в електронному форматі, а також напрацювання міст Вінниці та Івано-Франківська у даному напрямку.
Модерувала спілкування директор муніципально-громадського центру Е-урядування Тетяна Науменко.
Спікерами веб-конференції стали: Артем Серенок, доцент кафедри інформаційних технологій і систем управління Харківського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, к.держ.упр., експерт з електронного урядування; Андрій Чайківський, заступник начальника відділу програмного та комп’ютерного забезпечення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради; Володимир Романенко, директор департаменті інформаційних технологій Вінницької міської ради.
«Нещодавно було презентовано результати дослідження готовності 100 найбільших міст України до впровадження електронних послуг. До уваги бралися три інструменти: веб-сайти, система електронного документообігу та організація діяльності ЦНАПів. Ми розуміємо, що ці три інструменти - це лише основа переходу до електронних послуг, але лише при умові розвитку якісних базових систем у майбутньому ми можемо сподіватися на впровадження дійсно якісних електронних послуг», - зазначила Тетяна Науменко.
За словами Артема Серенка, Інститут адміністративних послуг було запроваджено Концепцією адміністративної реформи, затвердженою Указом Президента України від 22 липня1998 р.
15 лютого 2006 р. схвалено Концепцію розвитку системи надання адміністративних послуг органами виконавчої влади, яка дала сучасне визначення адміністративних послуг як важливої складової державних і муніципальних послуг. А спроби створити Реєстр адміністративних послуг робилися протягом2009–2011.
«На сьогодні лідерами у сфері надання електронних послуг є Вінниця та Івано-Франківськ» - сказав Артем Серенок.
Як зазначив Андрій Чайківський, маючи на меті спростити отримання мешканцями міста адміністративних послуг, зробити роботу міської влади більш прозорою та відритою, у виконавчому комітеті Івано-Франківської міської ради були запроваджені окремі елементи електронного врядування. Саме такий стан справ дозволяє переходити на вищий рівень надання електронних послуг.
Володимир Романенко розповів про впровадження електронних послуг у місті Вінниця.
Захід було організовано в рамках проекту «100 міст – крок вперед. Моніторинг впровадження інструментів електронного урядування як основи надання адміністративних послуг в електронному вигляді», реалізованого ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» за підтримки Програми розвитку ООН в Україні.
Нагадаємо, що під час прес-конференції експерти представили результати дослідження «100 міст – крок вперед. Моніторинг впровадження інструментів електронного урядування як основи надання адміністративних послуг в електронному вигляді», реалізованого ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» за підтримки проекту ЄС та ПРООН «Поширення кращих практик недержавного моніторингу надання адміністративних послуг».
Дослідження стало одним із наймасштабніших дотепер у цій сфері та дало змогу оцінити рівень і якість використання інструментів е-урядування, що є основою розвитку електронних адміністративних послуг, проаналізувати, які зміни відбулись протягом року, виявити основні тенденції та наявні проблеми при їх впровадженні. На основі результатів моніторингу буде сформовано рекомендації щодо кроків, які мають бути здійсненні на державному та місцевому рівнях із метою підвищення ефективності впровадження системи електронного урядування в діяльності органів місцевого самоврядування та готовності міст України до надання послуг в електронному форматі.
За підтримки проекту ПРООН та ЄС «Поширення кращих практик недержавного моніторингу надання адміністративних послуг»
Проект ЄС та ПРООН «Поширення кращих практик недержавного моніторингу надання адміністративних послуг» започаткований у 2013 р. з метою вдосконалити процес надання адміністративних послуг органами місцевого самоврядування у містах України за рахунок посилення громадського контролю та налагодження ефективного зворотного зв''''язку. Більше інформації про діяльність проекту – на http://www.ua.undp.org/ (у розділі «Наша робота»).
Європейський Союз складається з країн-членів, які вирішили поетапно об’єднати разом свої інновації, ресурси і долі. Спільно, протягом 50-річного періоду розширення, вони побудували зону стабільності, демократії і поступального розвитку, підтримуючи культурну різноманітність, толерантність та індивідуальні свободи. Європейський Союз зацікавлений в обміні цими здобутками та цінностями з країнами і людьми поза його кордонами.
Програма розвитку Організації Об''''єднаних Націй (ПРООН) є глобальною мережею ООН в галузі розвитку. ПРООН тісно співпрацює з усіма верствами суспільства, допомагаючи розбудові країн, спроможних протистояти кризам, розвивати та підтримувати економічне зростання, націлене на покращення життя кожної людини. Працюючи у 177 країнах ми пропонуємо глобальне бачення з урахуванням специфіки місцевого розвитку, задля розширення прав та можливостей людей та підвищення життєздатності держав. Більше інформації про діяльність ПРООН – на http://ua.undp.org