Головна / Новини / Івано-Франківщина: презентовано стратегічні плани для потенційних об’єднаних громад

Івано-Франківщина: презентовано стратегічні плани для потенційних об’єднаних громад

25/11/2016

24 листопада у м. Надвірна Івано-Франківської області відбулась заключна конференція у рамках проекту Стратегія об’єднаних змін (Формування стратегічного плану об’єднання громад як інструмент сталого розвитку об’єднаних громад в умовах децентралізації).

Сам проект реалізовувався з листопада 2015 року. На початковому етапі із представників місцевої влади та місцевих активістів були сформовані робочі групи, що впродовж року працювали над розробкою стратегічних планів громад. Цими робочими групами був проведений SWOT-аналіз громад, визначено візії і місії громад, стратегічні та операційні цілі розвитку територій. Напрацювання робочих груп були опрацьовані і систематизовані аналітиками «Подільської агенції регіонального розвитку» і лягли у основу проектів стратегічних планів розвитку територій.

Із вітальним словом до учасників конференції виступили голови районної ради та райдержадміністрації, які розповіли про стан впровадження реформи децентралізації в районі та закликали присутніх голів сільських та селищних рад до більш плідної роботи на шляху до об’єднання.

В ході конференції було презентовано стратегічні плани та проекти статутів для 3-х потенційних об’єднаних територіальних громад Надвірнянського району – Делятинської, Ланчинської та Надвірнянської потенційних ОТГ. За результатами презентація відбулась жвава дискусія та обговорення напрацьованих документів.

Координатор представництва Громадянської мережі ОПОРА у Івано-Франківській області Іван Маруняк виступив перед присутніми із доповіддю «Вибори як інструмент управління та розвитку території», змалював перебіг нинішнього виборчого процесу (вибори до новоутворених ОТГ заплановані на 11 та 18 грудня), вказав на основні проблемні моменти та тенденції.

Після невеликої перерви та переїзду у с. Старі Богородчани конференція продовжилась у Старобогородчанській сільській раді. Програмний директор ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» Вадим Жигадло розповів учасникам заключної конференції про важливість стратегічного плану як документу та як інструменту розвитку.

Під кінець заходу слово було надано голові Старобогородчанської об’єднаної територіальної громади Ярославу Здерці, який як практик відповідав на запитання учасників щодо особливостей створення та функціонування ОТГ. Голова довгий час ділився власним досвідом у питаннях організації роботи органів місцевого самоврядування, управління освітньою, культурною, фінансовою і комунальною сферами.

 

Підтримка проекту «Стратегія об’єднаних змін (Формування стратегічного плану об’єднання громад як інструмент сталого розвитку об’єднаних громад в умовах децентралізації)» впроваджується Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку» (м. Вінниця) у партнерстві з Громадянською мережею ОПОРА (представництво в Івано-Франківській області), здійснюється в рамках програми ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», що реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом.