Головна / Новини / В Одесі лідери та лідерки ОГС навчалися оптимізувати й покращувати роботу своїх команд

В Одесі лідери та лідерки ОГС навчалися оптимізувати й покращувати роботу своїх команд

30/01/2023

20 та 21 січня для представників організацій громадянського суспільства з Одещини відбувся дводенний офлайн-тренінг.  Темою заходу став розвиток ОГС в умовах змін. 

Захід відбувся у межах проєкту «Розвиток спроможностей місцевих громадських організацій у воєнний час за допомогою пакету тренінгів з підготовки та відновлення». Реалізує проєкт ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Тренерками заходу стала Вікторія Мришук, організаційна коучиня, менторка, співдизайнерка взаємодії, тренінгових і фасилітаційних сесій, та Анна Ілащук, голова Асоціації громадських радників України.

Вікторія Мришук зазначає, що попри те, що організації-учасниці програми працюють на різні цільові аудиторії, вони мають схожі виклики, зокрема:

- занурення в операційну роботу і затуманені стратегічні горизонти — коли бракує часу й спроможностей для пошуку та створення можливостей розвитку організації;

- необхідність розвивати свої навички співпраці з бізнесом та владою;

- необхідність перевинаходити адвокаційні інструменти в умовах воєнного стану;

- необхідність враховувати та організовувати роботу команд в умовах відсутності світла, проблем із доступом до інтернету, загроз, що пов’язані з повітряними тривогами;

- берегти себе та команду від вигорання й утримувати баланс «напруження — розслаблення»;

- формування бачення «що буде перемогою України в контексті діяльності нашої організації?».

«Якщо ж командам організацій запропонувати робочі рамки, які вони зможуть використати для планування та структурування даних, запропонувати відповідні ситуації для аналізу, й підтримати їх у створенні власних історій, то їхня спроможність витримувати цей непередбачуваний, крихкий, тривожний та нелінійний світ покращуватиметься», — підсумувала пані Вікторія.

Захід провела Громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку» в межах грантового проєкту «Розвиток спроможностей місцевих громадських організацій у воєнний час за допомогою пакету тренінгів з підготовки та відновлення», що став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.