Головна / Новини / У Жмеринці сільські голови домовились підписати угоду про співпрацю

У Жмеринці сільські голови домовились підписати угоду про співпрацю

23/12/2015

23 грудня у Жмеринські міській раді відбулась зустріч сільських голів, що в майбутньому планують об’єднатись у самостійну спроможну сконсолідовану  громаду. 

Зустріч відбулася в рамках проекту «Український шлях самоврядування», що реалізується Об''''єднанням сільських гмін Підляського воєводства та Подільською агенцією регіонального розвитку в межах територіальних громад Жмеринського району Вінницької області.

Під час заходу сільські голови Чернятина, Северинівки, Олександрівки запланували підписати Угоду про співпрацю між громадами в рамках ЗУ "Про добровільне об''''єднання громад".

Також впродовж зустрічі йшлося про стратегічні плани на наступний рік. Сільські голови вносили пропозиції, щодо першочергових кроків, зокрема майже у кожному з населених пунктів пріоритетними є два питання – це освіта та медицина. Питання повноцінного функціонування шкіл, які відповідали б європейським освітнім стандартам та спроможностям, гостро стоїть перед владою та селянами. Важливо в форматі децентралізаційних підходів визначити найоптимальніший варіант функціонування шкільних закладів, де не останнє місце займає оптимізація процесу.  Якою може бути школа враховуючи польський досвід і якою її бачать жителі? Відповіді на ці, і не тільки, питання найближчим часом мають з’ясують за допомогою анкетування. Це анкетування буде основою для випрацювання ефективних стратегій.

Також важливим для реалізації є ініціатива зі створення добровільної пожежної частини, що могла б після об’єднання обслуговувати всю громаду. Наразі випрацьовується алгоритм втілення в життя цієї ідеї та підготовка всіх необхідних документів.

У зустрічі  взяли участь представники 5 населених пунктів, що планують об’єднатись: Віталій Смачний, голова села Олександрівка, Олександр Христюк, голова села Северинівка, Олександр Баніт, голова села Чернятин, Василь Малярчук, голова Жмеринської районної ради, а також Олег Левченко, виконавчий директор ГО «Подільська агенція регіонального розвитку».

Нагадаємо, що цьогоріч двічі делегація представників громад Жмеринського району переймала досвід у Польщі в рамках проекту «Український шлях самоврядування», що реалізується Об''''єднанням сільських гмін Підляського воєводства та Подільською агенцією регіонального розвитку в межах територіальних громад Жмеринського району Вінницької області. Перший візит відбувся влітку. Другий візит відбувся восени.

Жмеринський район є підписантом меморандуму про співпрацю щодо реалізації польсько–українського проекту «Український шлях самоврядування».