Головна / Новини / У Вінниці вимірюватимуть Індекс публічності місцевого самоврядування

У Вінниці вимірюватимуть Індекс публічності місцевого самоврядування

15/07/2014

У Вінниці Громадянська мережа ОПОРА в партнерстві з Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку» вимірюватимуть Індекс публічності місцевого самоврядування.

Проект «Вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування в Україні» реалізовує Львівське представництво Громадянської мережі ОПОРА.

Дослідження, базоване на спеціально розробленій методології, презентує рівень відкритості, прозорості та підзвітності місцевого самоврядування, а саме – міського голови, виконавчих органів та депутатів – трьох основних об’єктів вимірювання.

Мета кампанії полягає у встановленні рівня публічності прийняття рішень і втілення в життя політики муніципалітету, а також внеску основних суб’єктів місцевого самоврядування в цей процес.

«Вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування» - дослідження націлене на те, щоб зрозуміти, наскільки публічно приймаються рішення і втілюється в життя політика муніципалітету, і яким є внесок основних суб’єктів місцевого самоврядування в цей процес. Загалом вимірювання охопить 13 обласних центрів України: Вінниця, Дніпропетровськ, Житомир, Запоріжжя, Київ, Кіровоград, Полтава, Суми, Тернопіль, Харків, Херсон, Хмельницький, Чернівці.

У рамках проекту протягом кількох місяців представники партнерських організацій надсилатимуть запити на інформацію, ходитимуть на прийоми до чиновників та депутатів, відвідуватимуть пленарні засідання рад, аналізуватимуть контент офіційних веб-сайтів та друкованих видань рад. Результатом такої роботи стануть відповіді на оперативні питання, що дасть змогу об’єктивно оцінити роботу органів та посадових осіб місцевого самоврядування та скласти рейтинг публічності муніципалітетів й, зокрема, міських голів, виконавчих органів та депутатів місцевих рад.

Усі представники організацій, що братимуть участь у вимірюванні Індексу публічності, уже пройшли навчання - Школу громадського контролю. Під час навчання учасники ознайомилися з методологією вимірювання Індексу публічності місцевих рад та розпланувалиь локальні моніторингові кампанії.

Cтежити за новинами кампанії ви можете на веб-сторінці проекту.

Довідково:

Проект «Вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування в Україні» реалізовує Львівське представництво Громадянської мережі ОПОРА.

Проект фінансується Європейським Союзом.

Веб-сайт Представництва ЄС: http://eeas.europa.eu/delegations/ukraine/index_uk.htm