Головна / Новини / У Вінниці створили довідник і онлайн ресурс з історією перейменованих вулиць

У Вінниці створили довідник і онлайн ресурс з історією перейменованих вулиць

27/12/2016

27 грудня у Вінницькій міській раді презентували довідник «Вулиці Вінниці: з історії декомунізації»  та онлайн-базу даних з інформацією про сучасні та історичні назви вулиць та площ міста «Вулиці Вінниці» (www.testmap.vmr.gov.ua ). Наразі вона діє у тестовому режимі, але з часом буде доповнюватись. На мапі вперше презентовано унікальну карту Вінниці 1811 року та інші мапи.

Проект «Вулиці Вінниці» цьогоріч став одним з переможців конкурсу, який організовує міська влада між громадськими організаціями, та отримав фінансування на реалізацію з міського бюджету.

Проект реалізовувався ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» та ГО «Вінницьке історичне товариство».

Під час прес-конференції було презентовано результати проекту – паперовий довідник «Вулиці Вінниці: з історії декомунізації» та мережеву платформу «Вулиці Вінниці» для користувачів Інтернету.

За словами авторки довідника, доктора історичних наук, доцента кафедри історії та культури України ВДПУ ім. М. Коцюбинського Тетяни Кароєвої, у довіднику є не лише та інформація про перейменування вулиць, яку оприлюднювала комісія, а й, так звана, «внутрішня кухня» роботи – на яких принципах і засадах приймалися рішення про перейменування.

«Наші колеги з інших міст України дивуються, як так склалося, що декомунізація у Вінниці пройшла достатньо толерантно. Перша частина довідника якраз і є виклад тих наукових засад, які ми розробили, приступаючи до роботи з перейменування вулиць. Наступна частина - це власне історія перейменування вулиць. Взяті ті вулиці, які були перейменовані під час декомунізації. Замість післямови у нас загальний нарис з історії перейменувань вулиць у нас в місті. Крім того, спеціально підібрали карти 1915 року, 1943 року періоду окупації. Вперше оприлюднили карту 1811 року, яку привезли з російського історичного архіву», - розповіла Тетяна Кароєва.

Як зазначив голова ГО «Вінницьке історичне товариство» та керівник проекту «Вулиці Вінниці» Олександр Федоришен, реалізація проекту дуже актуальна та важлива, адже багато людей запитують, де можна дізнатись історію перейменування вулиць. 

 «Довідник виставляємо онлайн, він буде з безкоштовному доступі для всіх громадян і гостей міста, які хочуть познайомитися з міською топонімікою. Наразі ми маємо 400 примірників видання, вони будуть розповсюдженні по бібліотеках нашого міста, по навчальних закладах, загальноосвітніх школах, коледжах, інститутах університетах», - сказав Олександр Федоришен.