Головна / Новини / У Вінниці відкрили Центр розвитку місцевого самоврядування

У Вінниці відкрили Центр розвитку місцевого самоврядування

26/04/2017

26 квітня у Вінниці на Театральній,20 відкрили Вінницький Відокремлений підрозділ Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування».

У відкритті Центру взяли участь представниця Програми «U-LEAD з Європою», експерт програми співпраці з Німеччиною GIZ з питань реформи децентралізації Юлія Грицку-Андрієш та заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Андрій Гижко.

Під час прес-брифінгу, що відбувся після церемонії відкриття, учасники розповіли про завдання новоствореного Центру.

«Головна мета Центру розвитку місцевого самоврядування - це розбудова інституційно-спроможних територіальних громад за всебічної експертної підтримки ЄС та Мінрегіонбуду. Такі центри працювали в Європі під час децентралізації і результатом стала побудова місцевого самоврядування за принципами демократії, відповідальності та спроможності громад у більшості сфер життя. Загалом буде створено 24 ЦРМС по Україні і Вінниця - одна з перших», - зазначила Юлія Грицку-Андрієш.

«Ми повинні рухатись до завершення процесу об’єднання громад і забезпечити максимальну підтримку тим, хто взяв на себе відповідальність, а це обмін досвідом, навчання професійних кадрів для забезпечення виконання повноважень, розробка стратегій і проектів. Ми готові допомагати та залучати кращих експертів світового рівня для  підтримки об’єднання громад та успішного регіонального розвитку», - повідомив директор Центру, Олег Левченко.

Під час заходу відбувся круглий стіл з питань децентралізації «Реформа на часі». До дискусії було запрошено представників Асоціацій міст та органів місцевого самоврядування, голів територіальних громад, експертів, громадськість, під час якої директор Центру, Олег Левченко презентував програму роботи Установи, спікерами виступили  також Адрій Гижко та Юлія Грицку-Андрієш.

« Вінниччина за останні роки  втрачає у демографії  і основна причина – економічний розвиток, школи, садочки,  робочі місця, інфраструктура. Раніше, щоб  відремонтувати школи потрібно було отримати схвалення від центру, зараз – це можна робити на місцях, потрібні відповідальні хазяї. Ми очікуємо, що Центр розвитку місцевого самоврядування стане генератором ідей та осередком підтримки громад найвищого експертного рівня», - зауважив під час обговорення Андрій Гижко.

У ході дискусії представники територіальних громад отримали відповіді з питань інвестицій, кадрового забезпечення, перспектив і практик об’єднання на Вінниччині.

«Наші завдання полягають в двох напрямках – посилення інституцій громад та розбудова публічних послуг з інформуванням населення про переваги децентралізації, для цього потрібна синергія між навчанням та результатами, важливі компетенція та практики успіху громад», - зауважив Олег Левченко.