Головна / Новини / У Вінниці відбулось чергове засідання з коригування стратегії регіонального розвитку 2020

У Вінниці відбулось чергове засідання з коригування стратегії регіонального розвитку 2020

20/02/2015

20 лютого в конференц-залі облдержадміністрації відбулося третє засідання робочої групи, на якому було опрацьовано стратегічні напрямки, цілі та завдання Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 з урахуванням викликів сьогодення.

Участь у засіданні взяли директор Департаменту регіонального економічного розвитку облдержадміністрації, заступник голови робочої групи Олександр Якубик, виконавчий директор ВОГО «Подільська агенція регіонального розвитку» Олег Левченко, експерт ГО «Інститут громадянського суспільства» Олександр Врублевський та інші члени робочої групи.

Звертаючись до присутніх Олександр Якубик зазначив: «Метою Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року є підвищення якості життя та добробуту населення на основі реалізації обґрунтованих структурних реформ, зростання конкурентоспроможності економіки області, впровадження інноваційно-інвестиційної моделі сталого розвитку на сучасній технологічній основі, комплексного економічного і соціального розвитку міст, районів, селищ і сіл області, розвитку громадянського суспільства».

За його словами, планування регіонального розвитку починається з розробки стратегічної платформи, яка містить соціально-економічний аналіз і SWOT-аналіз, визначення і відбір конкурентних переваг, і визначення концепції розвитку і стратегічних цілей.

Олександр Якубик окреслив основні завдання Стратегії, зокрема, це: територіальна цілісність та енергетична безпека Вінницької області (підвищення енергоефективності та впровадження альтернативних джерел енергії); підвищення конкурентоспроможності регіону; підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва; забезпечення поглибленої переробки сільськогосподарської сировини; збереження науково-технічного потенціалу Вінниччини;розвиток соціально-побутової та культурної інфраструктури області; стимулювання інвестиційної активності;зменшення безробіття та створення нових робочих місць; покращення екологічного становища Вінниччини; розвиток малого і середнього, переважно інноваційного бізнесу; збільшення експортного потенціалу та покращення добробуту та рівня життя населення.

«З урахуванням стратегічного бачення, мети Стратегії та пріоритетних напрямів розвитку Вінницької області сформовано стратегічні цілі на період до 2020 року та очікувані результати від їх досягнення. Проте, зважаючи на важку ситуацію в країні, яка веде за собою економічні наслідки, є певні проблеми у просуванні даної Стратегії», - зазначив директор Департаменту регіонального економічного розвитку облдержадміністрації.

В ході засідання членами робочої групи було розглянуто основні принципи та цілі реалізації Стратегії. Учасники заходу обговорювали нагальні питання, вносили пропозиції щодо вдоконалення пунктів реалізації Стратегії.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА