Головна / Новини / У Вінниці відбулися заходи, присвячені Міжнародному дню «Права знати»

У Вінниці відбулися заходи, присвячені Міжнародному дню «Права знати»

04/10/2014

У рамках Міжнародного дня «Права знати» ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» провела відразу два заходи – тренінг з доступу до публічної інформації та День відкритих дверей у Вінницькій міській раді.

Під час тренінгу було розглянуто ряд питань, важливих для розуміння поняття публічної інформації та прав громадян на доступ до такої інформації.

Зокрема, учасники навчання ознайомилися з основними положеннями Закону України «Про доступ до публічної інформації», навчилися складати та подавати запити на публічну інформації, розглянули способи оскарження порушення «права знати», розглянули електронні ресурси, створені у м. Вінниці, покликані спростити доступ мешканців міста до публічної інформації, сприяти формуванню якісного діалогу між громадянами та місцевою владою тощо, ознайомилися з поняттями електронного урядування та електронної демократії.

День відкритих дверей у Вінницькій міській раді розпочався з візиту до Центру адміністративних послуг «Прозорий офіс», учасники мали змогу ознайомитися з системою надання публічних послуг через ЦНАП, поспілкуватися з працівниками Центру та представниками Відділу звернень - підрозділом, що безпосередньо відповідає за надання доступу до публічної інформації.

Окрім того, учасники заходу відвідали Департамент інформаційних технологій, директор якого продемонстрував електронні інструменти управління, впроваджені у міській раді та процес створення та руху документів в системі електронного документообігу. Під час візиту до диспетчерської служби «Цілодобова варта» учасники власними очима побачили яким чином здійснюється прийом та опрацювання звернень громадян та ознайомитися з рядом новітніх технологій, впроваджених у відділі.

Учасниками заходів стали майбутні юристи, студенти Університету «Україна». Захід проведено в рамках проекту з визначення Індексу публічності органів місцевого самоврядування, реалізованого ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА».