Головна / Новини / У Вінниці створено Офіс реформ

У Вінниці створено Офіс реформ

13/05/2015

У кожній області з ініціативи Уряду та облдержадміністрацій створили Офіс реформ, якому делегували функції бути інформаційним посередником між тими, хто втілює реформи, і тими, кого ці реформи безпосередньо торкаються.

13 травня у Вінниці в прес-центрі департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації відбулась презентація регіонального Офісу реформ, який об''''єднав експертів з різних сфер функціонування суспільного життя, і покликаний ознайомлювати з методикою формування спроможних територіальних громад.

Головна мета новоствореного консультативного центру – допомагати облдержадміністраціям на шляху реформування. Тобто, офіси реформ будуть надавати організаційну та інформаційну допомогу ОДА в питаннях створення територіальної основи місцевого самоврядування.

За словами виконавчого директора Вінницького Регіонального відділення «Асоціації міст України» (ВР АМУ) Владислава Філатова, «Асоціація міст України» направляє всі свої зусилля для того, щоб об’єднанні територіальні громади мали економічно забезпечене життя. Офіс реформ також займатиметься проблемами територіальних громад.

«Зараз ми знаходимося на другому етапі децентралізації, відбувається добровільне об’єднання громад. Але, як показує досвід, не все йде так легко та просто, тому потрібно займатися просвітницькою діяльністю і серед депутатів, і серед мешканців населених пунктів, і серед керівників сільських та селищних рад. Саме для того, щоб активізувати цю роботу «Асоціація міст України» підписала Меморандум з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства на основі якого в усіх обласних центрах створено Офіси реформ, зокрема й у Вінниці», - розповів Владислав Філатов.

Директором Офісу реформ у Вінницькій області став виконавчий директор Громадської організації «Подільська агенція регіонального розвитку» Олег Левченко.

За словами Олега Левченка, Офіс реформ створено 5 травня. Знаходиться офіс за адресою вулиця Соборна, 72.

«Представники Офісу реформ у Вінницькій області пояснюватимуть, як проходитиме децентралізація влади на місцевому рівні, допомагатимуть донести до кожного жителя Вінниччини інформацію про позитивні зміни, що дасть реформа», - зазначив Олег Левченко.

В Офісі реформ, окрім його голови, працюватимуть експерти, які відповідатимуть за напрямки фінансових розрахунків доцільності об''''єднання, просторове оформлення нових громад, комунікацію між ними та центром і поширення всієї цієї інформації.

Завдання цієї структури – стати каталізатором децентралізації влади в Україні. Це група експертів, які на першому етапі будуть надавати організаційну, консультативну, інформаційну допомогу громадам - підуть «в народ» пояснювати суть реформи та переваги об''''єднання громад.

 Довідка. Офіси реформ відкривають у кожній області на основі Меморандуму, підписаного між  Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства та Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» з метою пришвидшення реформи створення територіальних громад. Фінансуватимуть роботу Офісу за рахунок коштів Агенції з міжнародного розвитку США (USAID) в рамках втілення проекту «Діалог». Проекти реформи створення територіальних громад фінансуватимуть з державних субвенцій та фонду регіонального розвитку.