Головна / Новини / У Вінниці відбувся Форум інституцій місцевого розвитку

У Вінниці відбувся Форум інституцій місцевого розвитку

11/03/2017

9 та 10 березня у Вінниці проходив IV Всеукраїнський форум інституцій місцевого розвитку - "Роль і місце інституцій розвитку і фахівців із місцевого економічного розвитку у стимулюванні економічного розвитку громад".

Участь у заході взяли 90 представників організацій місцевого розвитку, українські і міжнародні експерти, зокрема й Директор Вінницького відокремленого підрозділу «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олег Левченко.

Експерти обговорювали планування успішного економічного розвитку території, як розвивати малий і середні бізнес у територіальній громаді, а також як ефективно залучати інвестиції.

За словами директора проекту ПРОМІС Олександра Кучеренка, Вінниця не випадково була обрана місцем проведення чергового Форуму.

«Вінниця – одне з 16 міст-партнерів проекту, але для нас це також місто, на якому ми плануємо випробовувати найбільш складні, найбільш сучасні та ефективні методики як розвитку місцевої демократії, економічного розвитку, так і стимулювання розвитку малого і середнього бізнесу. Крім того, в нас буде можливість ознайомитися з кращими практиками міста Вінниці і з тими ідеями, які вже впроваджені тут», - зауважив Олександр Кучеренко.

В рамках Форуму для учасників заходу були передбачені пленарні засідання, робота в тематичних секціях та ознайомлення з конкретними прикладами реалізації розвиткових проектів у місті Вінниця.Для довідки. Проект ПРОМІС спрямований на зміцнення муніципального сектору в Україні, впровадження ефективного демократичного управління та прискорення економічного розвитку шляхом підвищення спроможності українських міст у сфері демократизації врядування та місцевого економічного розвитку; створення сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу; підтримка процесу децентралізації та інтегрованого планування розвитку на місцевому, регіональному та національному рівнях.

Проект впроваджується з квітня 2015 року до грудня 2020 року Федерацією канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.
Мета проекту - допомога в розробці стратегічних планів розвитку територіальних громад міст-партнерів, здійснення оцінки якості надання адміністративних послуг, визначення потреб міст щодо маркетингу територій тощо.
Серед 4-х визначених областей (Вінницька, Запорізька, Івано-Франківська та Полтавська) і 16 міст-партнерів, обраних на конкурсній основі, учасниками проекту стали 4 міста Вінницької області: Вінниця, Жмеринка, Ладижин та Хмільник.