7-8 травня до Вінниці приїздили експерти громадської ініціативи «Реанімаційний Пакет Реформ» (РПР), які зустрілися зі студентами вінницьких вишів та провели експертні обговорення з підприємцями, представниками громадських організацій, управлінцями, керівництвом міста та області.
Так, 7 травня студенти юридичного факультету Донецького національного університету зустрілися з Олексієм Хмарою – членом Ради Реанімаційного Пакету Реформ та виконавчим директором Transparency International Ukraine.
Основною темою зустрічі стали засоби протидії корупції в Україні, ресурси для виявлення та боротьби з корупцією у тих або інших регіонах країни.
«Зараз можна говорити про різні речі, але доки ми не наведемо порядок у власному домі, ми не заживемо нормально. Очищення власного дому від бруду, яким є корупція, – це головна задача на сьогодні», - зазначив Олексій Хмара.
У Вінницькому торговельно-економічному інституті Київського національного торговельно-економічного університету зі студентами зустрівся Ілля Несходовський, де говорив на тему податків та дерегуляції.
На тему енергетики говорив Андрій Зінченко зі студентами Вінницького національного технічного університету.
8 травня у Вінниці відбулось Експертне обговорення «Дорогою реформ: як зміни законодавства вплинуть на життя вінничан». Фахівці громадської ініціативи «Реанімаційний Пакет Реформ» говорили про реформи і обговорювали із вінничанами їхнє бачення необхідних змін. В зустрічах брали участь підприємці, представники громадських організацій, управлінці, керівництво міста та області, повідомляє Департамент у справах ЗМІ та зв’язків із громадськістю Вінницької міської ради.
Громадську ініціативу «Реанімаційний Пакет Реформ» (РПР) було створено рік тому. Вона об’єднала фахівців та експертів різних сфер. Одразу після Революції Гідності активні освідченні українці не просто критикували владу, а вирішили конкретними кроками впливати на ті рішення, які приймаються на найвищому державному рівні. Сьогодні до складу РПР входить понад 70 аналітичних центрів та громадських організацій, тут працює понад триста експертів. Учасники ініціативи разом розробляють законопроекти та презентують їх у Верховній Раді України. За рік існування парламент ухвалив більше 40 законів, які розробили фахівці РПР.
Окрім розробки законопроектів, фахівці РПР відвідують міста України, спілкуються із громадами, розповідають про можливості та інструменти, які дозволяють на різних рівнях вирішувати ті чи інші питання, пояснюють про труднощі та результати в напрямку реформування, відшуковують нових експертів і своїм прикладом показують, якою ефективною може бути громада, якщо вона об’єднається.
На початку зустрічі голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій висловив думку, що сьогодні є всі передумови, а головне – політична воля, для того, щоб ті реформи, які запроваджуються, були реалізовані. Бо раніше було кілька спроб почати щось змінювати у державі, але ще ніколи не було політичної волі завершити розпочаті реформи. «Те, що ми маємо на сьогоднішній день і ми бачимо, що до процесу реформування залучаються громадські ініціативи, – це абсолютно новий етап і новий підхід. Все, що відбувалось до цього, відбувалось в режимі дискусії чиновників. І дуже часто те, що потрібно було чиновникам, не завжди потрібно суспільству. Тому на сьогоднішній день дуже важливо, що враховується активна позиція і думка громадянського суспільства», - каже голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій.
«Сьогодні дуже важливо, щоб суспільство розуміло, що реформи треба робити. Ми всі чудово знаємо, що будь-яке реформування може містити і непопулярні кроки. І тому об’єднання суспільства і представників влади на шляху реформування нашої держави – це фундамент розвитку України як європейської і успішної держави», - зазначив в.о. Вінницького міського голови Сергій Моргунов.
Серед спікерів, які взяли участь в сьогоднішній зустрічі у Вінниці: Ілля Несходовський, експерт групи РПР «Податкова реформа»; Андрій Зінченко, співзасновник української мережі енергетичних інновацій Greencubator, менеджер групи РПР «Реформа енергетичного сектору»; Олексій Хмара, виконавчий директор Transparency International Україна, експерт групи РПР «Антикорупційна реформа».
Під час зустрічі представники РПР в тому числі презентували «дорожню карту» реформ, яку вони підготували для Верховної Ради України. Більш детально з напрацюваннями експертів РПР можна ознайомитись за посиланням: https://drive.google.com/file/d/0B7G3FtLRKwh2cXlSYXFrSVFtbjQ/view?usp=sharing&pli=1
Фото з Facebook ДонНУ та сайту Вінницької ОДА