Головна / Новини / У Вінниці представники громадських організацій зустрілися з виконавчим директором Офісу зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі

У Вінниці представники громадських організацій зустрілися з виконавчим директором Офісу зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі

29/08/2014

29 серпня у конференц-залі офісу Громадської організації «Подільська агенція регіонального розвитку» відбулась зустріч виконавчого директора офісу зв’язку українських аналітичних центрів в Брюсселі Олени Пристайко з представниками громадських організацій Вінниці.

У зустрічі взяли участь представники ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» та Громадянської Мережі ОПОРА, політолог Олександр Логінов, виконавчий директор благодійного фонду «Подільська громада» Андрій Дручинський, голова організації Громадського Центру «Форум» Софія Мельник, координатор Вінницької правозахисної групи Світлана Побережець, Олександр Коц, МБО «Фундація «Зелений Кіт».

Виконавчий директор Офісу Олена Пристайко під час зустрічі розповіла про Офіс зв’язку українських аналітичних центрів в Брюсселі  та запропонувала представникам вінницьких громадських організацій співпрацю.

Офіс було зареєстровано в Брюсселі 28 квітня 2014 року як бельгійську неприбуткову організацію. Офіс об’єднує українські аналітичні центри та створює постійно діючу платформу для їхньої діяльності в Брюсселі та країнах ЄС. Офіс з одного боку є центром підтримки для своїх українських членів у Брюсселі, а з іншого боку – є контактним пунктом для європейських посадовців та партнерів, які займаються або цікавляться Україною.

Олена Пристайко зазначила, що Офіс, насамперед, спрямований на підтримку своїх членів і спостерігачів на європейському рівні.

«Перше завдання - інформаційна функція. Треба, щоб у чиновників у Брюсселі, а також в європейських аналітичних центрів була можливість поглянути на події в Україні очима українських експертів. Друге - вплив української аналітичної спільноти на рішення Євросоюзу щодо України. Ми маємо використати можливість впливу на рішення ЄС щодо України ще на етапі їх розробки. Третє - інтеграція українських організацій у всілякі аналітичні об''''єднання та мережі Європи. Четверте - логістична підтримка наших аналітичних центрів у Брюсселі та європейських столицях. Організовувати візити, конференції або консультації в європейських інституціях набагато легше, якщо у тебе є постійний офіс у Брюсселі», - розповіла виконавчий директор Офісу.

За словами Олени Пристайко, для регіональних аналітичних центрів особливо цікаво співпрацювати з Офісом зв’язку українських аналітичних центрів у Брюсселі.

«Саме на них орієнтований статус асоційованого члена з меншою сумою внеску. Наприклад, київські експерти хоч якось представлені в Брюсселі, їх там знають, а вони знають, як можна знайти європейського партнера. Цей досвід є і в регіональних організацій, але поки не на такому рівні. Офіс може їм допомогти в цьому», - зазначила Олена Пристайко.