В Миколаєві, у приміщенні Центральної бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького, відбувся семінар «Українське прозоре місто. Пілотна модель електронного урядування для покращення надання адміністративних послуг». Захід організовано в рамках однойменного спільного проекту ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» та Вінницької міської ради, підтриманого Представництвом Європейського Союзу в Україні. Метою проекту є розробка вітчизняної моделі Прозорого міста на прикладі м. Вінниця з подальшим аплікуванням отриманого досвіду в трьох пілотних містах України – Івано-Франківську, Луцьку, Миколаєві.
З вітальним словом виступили директор бібліотеки Тверда Тетяна Михайлівна та керуюча справами Миколаївського виконкому Бичковська Інна Іванівна. Вони розповіли про ті реформи, які вже відбулись у м. Миколаїв, зокрема про автоматизацію бібліотеки та надання послуг громадськості в електронній формі та створення нового сайту Миколаївської міської ради. Під час семінару Оксана Гречко, координатор муніципально-громадського центру Е-урядування, розповіла про основи електронного урядування та електронної демократії, стан їхнього впровадження в Україні і презентувала концепцію та результати дворічного проекту, що базуються на словацькому досвіді. За еталон було прийнято модель «Прозоре місто» Мартін (північ Словаччини), міська рада якого у 2011 році отримала престижну нагороду ООН за кращий проект у сфері боротьби з корупцією.
Катерина Бабіна, представник Вінницької міської ради, розповіла про нововведення, впроваджені у міськвиконкомі під час реалізації проекту та про наступні кроки, що планує здійснити місто Вінниця на шляху до більш поглибленого розвитку та поширення інструментів електронного урядування, вдосконалення системи надання адміністративних послуг.
Заступник директора Центральної бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького Варюхіна Любов Миколаївна презентувала досвід бібліотеки у сфері розбудови електронної демократії, зокрема щодо можливості отримання муніципальних публічних послуг в приміщенні бібліотеки, створення електронних баз даних та основи електронного документообігу, проведення занять у Школі е-урядування, участі у відповідних міжнародних проектах з перейняття кращих практик.