22 липня у Львові відбувся семінар-тренінг «Розвиток нових комунікаційних технологій у діяльності громадських інформаційних центрів надання адміністративних послуг» в рамках проекту «Громадські інформаційні центри у Вінницькiй, Закарпатськiй, Львівськiй та Рівненськiй областях – II етап».
Учасниками заходу були ІТ-фахівці з Вінницької та Рівненської областей – (представники організацій-переможців конкурсу проекту), які надалі забезпечать модернізацію сайтів чи блогів своїх організацій, інформаційний обмін, наповнення сайтів інформацією про послуги та порядок їх отримання тощо.
Основними завдання семінару-тренінгу були підвищення кваліфікації та отримання практичних навичок учасників проекту з питань розробки, налаштування та модернізації сайтів/блогів своїх організацій шляхом створення розділу з інформацією про послуги в сфері е-урядування; інформаційне наповнення веб-ресурсу; робота в соціальних мережах.
Також в рамках семінару відбулося обговорення спільних продуктів проекту: створення регіонального порталу «E-posluga»; розробка буклетів для промоції роботи «Громадських інформаційних центрів надання адміністративних послуг»; підготовки до друку збірника методичних порад з питань «Е-урядування» на основі матеріалів проекту.
Серед тренерів семінару був, зокрема, координатор проектів ГО «Європейський діалог» Олександр Софій, який окреслив основні напрямки діяльності громадських інформаційних центрів, розповів про минулорічний досвід створення подібних центрів, зупинився на проблематиці формування якісних веб-сайтів та інформаційних матеріалів для популяризації електронних послуг серед населення.
Директор департаменту інформатизації мерії Любліна Гжегож Хуніч (Польща) розповів про досвід м. Люблін у розбудові системи електронного управління містом з метою підвищення ефективності роботи міської адміністрації, зростання рівня безпеки та комунікації з мешканцями міста, спрощення доступу до якісних публічних послуг тощо.
Нагадаємо, що у Вінницькій області реалізується проект ГО «Європейський діалог» «Громадські інформаційні центри у Вінницькiй, Закарпатськiй, Львівськiй та Рівненськiй областях – II етап», метою якого є розповсюдження інформації про наявні послуги електронного урядування серед різних груп населення в сільській місцевості, підготовка місцевих консультантів, здатних навчити мешканців користуватися послугами е-урядування та розвиток мережі інформаційних центрів громад на базі локальних НУО, сільських бібліотек за активної участі громад та органів місцевого самоврядування.
Партнер проекту - Громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку», яка є консультаційним центром, що координує роботу громадських консультаційних центрів у Вінницькій області.
Проект співфінансується в рамках програми польского співробітництва для розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща у 2014 р. у рамках програми «Підтримка демократії» Фундації Міжнародної Солідарності.