Головна / Новини / У Луцьку відбувся семінар “Українське прозоре місто. Пілотна модель покращення надання адміністративних послуг”

У Луцьку відбувся семінар “Українське прозоре місто. Пілотна модель покращення надання адміністративних послуг”

25/05/2015

У залі засідань Луцької міської ради відбувся семінар “Українське прозоре місто. Пілотна модель покращення надання адміністративних послуг”.

Захід організований у рамках спільного однойменного проекту Вінницької міської ради та ГО “Подільска агенція регіонального розвитку” за підтримки Представництва Європейської Комісії в Україні.

Мета семінару — обговорення стану та перспектив впровадження стандартів прозорості в органах місцевого самоврядування, зокрема у Вінницькій та Луцькій міській радах з урахуванням досвіду м. Мартін (Словаччина), презентація результатів дворічного проекту.

У відкритті семінару взяв участь заступник Луцького міського голови, керуючий справами виконкому Юрій Вербич. Він щиро подякував вінничанам від міського голови Миколи Романюка, Луцької міської ради за прагнення не тільки у себе впроваджувати кращі надбання європейського досвіду, а й бажання поділитися з колегами з інших міст. “Досвід випробований, дав позитивні результати. Тож запрошую вас висловити свої думки і пропозиції, як його можна акумулювати й використовувати в наших умовах”, - закликав до спілкування учасників семінару Юрій Вербич.

З доповіддю “Електронне управління як основа прозорого управління та якісних адміністративних послуг, концепція Прозорого міста, досвід м. Мартін, Словаччина” виступила Гречко Оксана, яка представляє муніципально-громадський центр електронного урядування, ГО “Подільська агенція регіонального розвитку”. Вона акцентувала на тому, що саме прозорість влади забезпечує шлях до довіри громадян, є ефективним інструментом боротьби з корупцією, що й сприяє надходженню інвестицій.

Досвід Вінницької міської ради у впровадженні інструментів електронного урядування та моделі Прозорого міста, тема виступу Катерини Бабіної (Вінницька міська рада). З практикою використання електронних інструментів в Луцькій міській ознайомлює Наталія Хмель, головний спеціаліст відділу програмно-комп’ютерного забезпечення Луцької міської ради, яка, до речі, вивчала досвід словацького міста Мартін.

Довідково: Проект «Українське прозоре місто: пілотна модель електронного урядування для покращення надання адміністративних послуг» розроблений спільно фахівцями ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» та Департаменту інформаційних технологій Вінницької міської ради та підтриманий Представництвом Європейського Союзу в Україні. Він розпочався у 2013 році і триватиме до кінця травня 2015 року. Основна мета проекту – створення пілотної діючої моделі Прозорого міста у Вінниці та формування алгоритму для реалізації концепції в інших муніципалітетах України.

Як еталонну модель було обрано досвід м. Мартін (Словаччина), яке володіє унікальними напрацюваннями в сфері розвитку інструментів прозорості. Зокрема, в червні 2011 року м. Мартін нагороджене сертифікатом ООН «Краще врядування в публічному секторі» за перемогу в категорії «Попередження та протидія корупції в публічному секторі», а в листопаді того ж року отримало «Сертифікат кращої практики» Європейського Інституту Публічного Адміністрування, стало одним з найяскравіших прикладів належного урядування.

Луцька маська рада