Головна / Новини / Українські селяни з трьох областей вчаться заощаджувати на комунальних послугах за допомогою енергії сонця

Українські селяни з трьох областей вчаться заощаджувати на комунальних послугах за допомогою енергії сонця

31/10/2011

Заощадливе сонце

Тож кілька громад вже відвідали тренінги німецьких експертів з альтернативної енергетики, які роз’яснюють всі секрети збирання сонячних колекторів у себе на подвір’ї. Спеціалісти проконсультували селян, як розрахувати правильно місце для встановлення колектору, на який його колір пофарбувати, яке скло взяти для монтування колектору в домашніх умовах, як проводити перевірку, того, чи система працює ефективно. «Ми хочемо навчити селян знизити споживання палива у себе у господарстві та навчити їх заощаджувати», - прокоментував Deutsche Welle експерт Національного екологічного центру Дмитро Хмара.

За його словами, люди залишилися задоволені майстер-класом від німецьких фахівців з альтернативної енергетики. Адже з подорожчанням газу та підвищенням цін на електроенергію використання сонця для нагрівання води стає дедалі вигіднішим. Один сонячний колектор може зекономити до 30 відсотків сімейного бюджету та частково покрити витрати за комунальними платежами. «Гаряча вода цілодобово! Хіба це не мрія? Особливо для жінки, яка проводить більшу частину свого часу на кухні. Поки для нас це розкіш», - бідкається Тетяна Іщенко з Татарбунарського району в Одеській області. Там люди вже власноруч пробують зібрати сонячний колектор. У кожного, хто зголосився взяти участь у проекті має до зими бути змонтований цей водонагрівальний пристрій.

Подвійна вигода

Фахівці пояснюють, що геліоколектор взимку може нагрівати воду до температури 40 й більше градусів за Цельсієм. Влітку така сонячна батарея може нагріти воду до температури кипіння. Тож сучасні сонячні колектори можна частково інтегрувати у систему опалення приватного будинку і економити на вугіллі чи електроенергії. Якщо власноруч зібрати сонячний колектор з підручних матеріалів проблематично - можна його і купити. В середньому він обійдеться у 4-5 тисяч гривень.

Втім все залежить від країни виробника: європейські моделі сонячних колекторів дорожчі – до десяти тисяч доларів, китайські аналоги набагато дешевші, втім в якості, кажуть фахівці, майже не поступаються європейським, адже в Китаї сонячна енергетика надзвичайно розвинена, пояснює президент Української асоціації учасників ринку альтернативних видів палива та енергії Віталій Давій. За його словами, потенціал енергії сонця в Україні навіть більший, а ніж в Європі. «За правильного використанні енергії сонця можна навіть відмовитися від зовнішніх енергетичних ресурсів», - наголошує Давій.

Аби встановити вдома сонячний колектор не потрібно ніяких дозвільних документів, втім якщо це багатоповерховий будинок, то мешканцям буде трохи проблематично відімкнутися від централізованого постачання гарячої води. Адже українські закони в сфері використання альтернативної енергетики досі не надто відпрацьовані на практиці.

Досвідом встановлення самостійно змонтованого сонячного колектора сільські громади, які беруть участь у проекті «Включи сонце – живи комфортно» будуть ділитися з жителями сусідніх сіл та всіма охочими. За такої системи в Україні планується побудувати до 300 геліоколекторів.

"Моя Вінниця"

За iнформацiєю:DW-WORLD.DE