Головна / Новини / Українські та польські експерти розповіли про дієві інструменти локального економічного розвитку

Українські та польські експерти розповіли про дієві інструменти локального економічного розвитку

24/02/2021
23 лютого відбувся онлайн форум «Інструменти локального економічного розвитку. Досвід успішних громад України та Польщі».
 
На форумі обговорювалися питання підтримки незалежного експертного середовища та послуг для громад в сфері місцевого розвитку; стратегічного планування та розробки стратегічних документів для розвитку громади, їх ролі в місцевому економічному розвитку; залучення інвестицій та роботи з місцевими інвестиційними проєктами, а також їх супроводу; колективних об’єднуючих практик розвитку громад.
 
Зокрема, підіймалися такі питання: Як громадам ставати ефективними? Як експертний досвід може стати каталізатором успіху? Чи існують якісні експертні послуги для громад в Україні? Адже в умовах об’єднання територіальних громад та відповідно до законодавчих норм, існує потреба у швидкій та якісній підготовці базових документів та проєктів на місцевому рівні, зокрема, стратегічних планів, інвестиційних планів, містобудівної документації, комунікаційної стратегії тощо. Для того, аби громада успішно розвивалася, потрібно визначити правильний напрямок руху та залучити кошти й інвестиції. Крім того, багато громад в Україні потенційно є туристично привабливими. Але як це все розвивати і впроваджувати? Як залучати інвестиції та реалізовувати проєкти? Які документи для цього потрібні та хто може допомогти їх розробити? Як це впроваджується у Польщі?
 
Також у межах заходу відбудлося 3 панельні дискусії:
  1. Стратегічне планування та стратегічні документи для розвитку громади, їх роль у місцевому економічному розвитку.
  2. Залучення інвестицій та робота з місцевими інвестиційними проєктами і їх супровід. Фінанси та залучення ресурсів.
  3. Кооперація, кластеризація та туризм як колективні об’єднуючі практики розвитку громад.
Ми вели запис дискусії і панелей, тому всі матеріали ви можете переглянути у зручний для вас час.
 
За посиланням доступне відео з першої панелі події: - https://www.youtube.com/watch?v=OVc46RqmTqY
 
Всі інші матеріали є у папці на гугл-диску (відео польських експертів, записи панельних дискусій, презентації): https://cutt.ly/elzMsKB
 
Також посилання на фільм Інвестиції в гміні (Польща): https://youtu.be/SVxG18CTbCc
 
Захід відбувся за участі представників/ць комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Міністерства розвитку громад та територій України, Асоціації міст України, Програми Study Tour to Poland, ГО “Подільська агенція регіонального” та інших ключових експертів і експерток.