Головна / Новини / У Києві презентували результати дослідження електронної демократії

У Києві презентували результати дослідження електронної демократії

06/04/2016

5 квітня у Державногому агенстві з питань електронного урядування України відбувся круглий стіл у рамках національного політичного діалогу щодо електронної демократії. Участь у ньому взяли представники органів влади, громадських організацій, вищих навчальних закладів та ІТ-організацій, задіяні у розбудові електронної демократії в Україні.

Захід відбувся за підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта.

Під час заходу Йорданка Томкова, швейцарський експерт програми EGAP, презентувала результати опитування, спрямованого на вивчення поточного стану електронної демократії та подальших кроків для її розвитку. Відповідно до отриманих даних, 61% респондентів не розуміють переваги інструментів електронної демократії взагалі, а основною перешкодою на шляху її комплексного впровадження вважають відсутність відповідного законодавства, стратегій і політик.

Результати зазначеного опитування корелюються із результатами експертного опитування громадських діячів щодо інструментів е-демократії, які вони використовують у своїй професійній діяльності,  представлених виконавчим директором ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» Олегом Левченко. В обох дослідженнях ключовою метою формування електронної демократії респонденти вказали боротьбу із корупцією і забезпечення прозорості бюджетних витрат. Формування відповідної законодавчої бази та підвищення рівня громадянської освіти у сфері підтримки демократичних процесів за допомогою ІКТ були визначені пріоритетними завданнями в обох підсумкових звітах за результатами опитування.

Яким чином надалі поширювати технології електронної демократії, де шукати фінансування для підтримки сталості запропонованих реформ і програм, яку роль можуть взяти на себе у цьому процесі представники кожної із груп стейкхолдерів (влада-бізнес-громадянське суспільство)? Як забезпечити суспільний дискурс навколо питань е-демократії? Як перетворити електронні петиції на дієвий механізм діалогу між владою і громадськістю? На ці питання не вдалось знайти однозначної відповіді учасникам круглого столу. Втім, присутні погодились, що існує значна потреба у формуванні стратегічного документу у сфері електронної демократії, який би врахував позиції усіх сторін і створив уніфіковані правила та стандарти на державному рівні. А поки що електронна демократія розвиватиметься в Україні за принципом відбору кращих практик з окремих ініціатив уряду, міжнародних організацій та муніципалітетів.