Головна / Новини / У Дніпропетровську відбулась ІІІ Всеукраїнська конференція з питань інформатизації та упровадження технологій електронного врядування в роботу органів місцевого самоврядування та виконавчої влади України

У Дніпропетровську відбулась ІІІ Всеукраїнська конференція з питань інформатизації та упровадження технологій електронного врядування в роботу органів місцевого самоврядування та виконавчої влади України

05/06/2012

29 травня 2012 року у Дніпропетровську за підтримки губернатора Олександра Вілкула відбулася ІІІ Всеукраїнська конференція з питань інформатизації та упровадження технологій електронного врядування в роботу органів місцевого самоврядування та виконавчої влади України. Конференція пройшла під головуванням першого заступника голови обласної ради Анатолія Адамського та заступника голови облдержадміністрації Андрія Муксімова.

У заході взяли участь співробітник Департаменту розвитку ІТ Міністерства економіки знань (Південна Корея) Кім Йонг-Сік та член правління Академії електронного урядування Естонії Ірво Талло, директор Майкрософт Україна по роботі з державними органами Владислав Радиш, а також президент Фонду Східна Європа Віктор Лях, менеджер програм Координатора проектів ОБСЄ в Україні Ярослав Юрцаба, керівник Національного центру електронного урядування України Олеся Архипська, представники органів місцевого самоврядування та виконавчої влади України (керівництво Луганської, Миколаївської, Харківської обласних рад, Сумської облдержадміністрації, Луганської міської ради, керівники структурних підрозділів 20-ти облдержадміністрацій, обласних рад і міських рад України), а також експерти, науковці, представники ІТ-компаній.

Олег Левченко, виконавчий директор ГО «Подільська агенція регіонального розвитку», також взяв участь у конференції, презентувавши досвід Вінниці у сфері е-урядування та розповівши про основні цілі та напрямки діяльності муніципально-громадського центру «Е-урядування». Він також наголосив на необхідності створення уніфікованих стандартів розвитку електронного урядування на муніципальному рівні для того, щоб процес впровадження ІКТ в роботу органів влади та життя громадськості проходив більш ефективно та злагоджено.

Під час заходу Головою Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олександром Вілкулом та головою Дніпропетровської обласної ради Євгеном Удодом підписано Меморандум взаєморозуміння з Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації України, Національним центром електронного урядування України та Академією електронного урядування Естонії про співробітництво у сфері інформаційного суспільства, відкритого урядування та реалізації пілотного проекту впровадження технологій електронного урядування «Електронний регіон» у Дніпропетровській області.

Учасники конференції мали змогу ознайомитись із регіональною програмою інформатизації, важливе місце у якій займає проект «Відкрита влада». Основна мета проекту - впровадження нових стандартів розгляду звернень громадян та дебюрократизація дозвільних процедур. Він включає в себе три складові: Центр прийому громадян, Центр адміністративних послуг, веб-портал «Відкрита влада».

Окрім того, у Дніпропетровську на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти відкрито «Єдиний освітній центр». У ньому будуть дистанційно навчати за сучасним інформаційним технологіям педагогів, проводити курси для дітей з особливими потребами, он-лайн консультації за навчальними програмами. Також в області планується на базі Освітнього центру створити віртуальну бібліотеку та інформаційно-аналітичну базу даних всієї освітньої системи області.