Головна / Новини / Учні вінницької школи-ліцею №7 переймали досвід енергоефективності у селі Северинівка

Учні вінницької школи-ліцею №7 переймали досвід енергоефективності у селі Северинівка

09/11/2014

7 листопада учні Вінницької школи-ліцею №7 та журналісти молодіжного ток-шоу телеканалу ВІТА "Ліцеїст" завітали до села Северинівка Жмеринського району, яке славиться впровадженими енергоефективними технологіями.

Делегація побувала у "Навчально-демонстраційному центрі енергоефективності в сільських територіях", де представник Громадської організації "Подільська агенція регіонального розвитку" Сергій Долід розповів про енергоефективне село та як воно може існувати без використання газу, з яких альтернативних джерел можуть видобувати в селі електроенергію та тепло.
Також гостям продемонстрували приклади європейських енергоефективних громад, деталізовано розповідали про основні чинники, які вплинули на становлення енергетичної незалежності (які кроки були здійснені, яка мотивація була в людей, які зусиллся були вкладені), та за якою моделлю відбувається життя села, що дозволяє залишати всі кошти в селі, а крім того, збагачувати його, розвивати інфраструктуру, принаджувати туристів, та поступово перетворюватись на туристичний центр країни.
Делегація також відвідала всі комунальні об''''єкти села, де скрізь встановлено технології видобування енергії з надр землі, із біомаси, із вітрута сонця.
Також молодь із захопленням слухала про історію створення та існування села Северинівка, котра бере свій початок на початку ХIХ століття. Цікавим є те, що село навіть у ті часи відрізнялось своїми передовими технологіями - цукроваріння, виноробства, садівництва, будівництва, та багато іншого.