Головна / Новини / Під час європейського форуму Digital4Europa «Зелену книгу з електронного урядування» вручили Віце-президенту Європейської комісії з питань єдиного цифрового ринку

Під час європейського форуму Digital4Europa «Зелену книгу з електронного урядування» вручили Віце-президенту Європейської комісії з питань єдиного цифрового ринку

25/02/2015

Протягом 22-25 лютого 2015 року українська делегація на чолі з головою Агентства Олександром Риженко здійснила робочу поїздку до м. Брюссель, під час якої взяв участь у європейському форумі Digital4Europa та провів ряд важливих зустрічей з представниками Головного управління з питань ІКТ Європейської комісії (Directorate-General for Communications Networks, Content and Technology) й депутатами Європарламенту.

Сьогодні Європейський Союз приділяє багато уваги формуванню єдиного цифрового ринку Європи – ринку, який не має ані технічних, ані законодавчих кордонів, ринку, де кожен громадянин може вільно отримувати необхідні цифрові послуги згідно єдиних стандартів, незалежно від місця перебування. Такий ринок має надати новий поштовх соціально-економічному розвитку ЄС. Саме вироблення та запровадження спільних підходів й правил до формування єдиного цифрового було головним предметом обговорення на  форумі Digital4Europa.

«В рамках реалізації Угоди про Асоціацію з ЄС Україна повинна забезпечити комплексний розвиток електронного урядування відповідно до європейських вимог. Сьогодні ЄС приділяє значну увагу досягненню інтероперабельності при електронній взаємодії органів влади та наданні транскордонних європейських послуг в електронній формі. Цей досвід є передовим та дуже важливим для України, яка тільки починає формування відповідних вимог» - зазначив Олександр Риженко під час зустрічі з головою департаменту публічних послуг Mechthild Rohen та заступником голови міжнародного департаменту Lars Erik Forsberg Головного управління з питань ІКТ Європейської комісії.

Під час зустрічі досягнуто важливих домовленостей стосовно експертної допомоги працівників Комісії, зокрема проведення експертизи проектів нормативно-правових актів України у сфері е-урядування на відповідність європейським нормам та принципам, а також ініціювання спільних проектів у сфері е-урядування.

Також, вдалося провести ряд важливий комунікацій з Віце-президентом Європейської комісії з питань єдиного цифрового ринку Andrus Ansip, депутатом Європарламенту Michal Boni, одним із засновників депутатської групи Digital Agenda for Europe, та головою Комітету Європарламенту з питань міжнародних відношень  Elmar Brok стосовно підтримки ініціатив України у сфері електронного урядування.

Під час зустрічі голова Агентства Олександр Риженко та співголова Робочої групи з розробки урядової політики в сфері розвитку е-урядування Олег Левченко вручили Віце-президенту Європейської комісії з питань єдиного цифрового ринку Aндрусу Ансіпу «Зелену книгу».