Головна / Новини / У яких формах можуть діяти соціальні підприємства в Україні?

У яких формах можуть діяти соціальні підприємства в Україні?

21/08/2023

Як ми вже згадували, в українському законодавстві наразі не існує окремого поняття «соціальне підприємство». Діяльність соціальних підприємств/підприємців регулюється чинними законами, які стосуються підприємств чи організацій відповідно до їхніх організаційних форм як суб’єктів економіки.

Головними організаційними формами діяльності соціальних підприємств в Україні є:

фізична особа – підприємець (ФОП),

громадська організація,

підприємство громадського об’єднання,

благодійна організація,

громадська спілка,

приватне підприємство,

товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ),

організація громадського об’єднання,

благодійна організація.

Очевидно, Україні все ще бракує досвіду та розуміння соціального підприємництва, також достатньої кількості соціальних підприємців, які спільно змогли б відстоювати свої інтереси та розвиток соціального підприємництва через створення відповідного закону. Та все ж соціальне підприємництво в нашій країні активно розвивається, і ми маємо нагоду стати учасниками цього процесу.

Публікація написана в межах проєкту «Мережа мужніх»: центр розвитку соціального підприємництва для ветеранів» ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» впроваджує за підтримки Українського ветеранського фонду.

Одна із ідей проєкту – підтримка та стартовий супровід підприємств, створених ветеранами, що базуватиметься на практичному досвіді діючого соціального підприємства «Системні рішення».