Головна / Новини / У Вінниці відкривається Центр реконструктивної хірургії, реабілітації та лікування хронічного і фантомного болю «Genesis & System Solutions»

У Вінниці відкривається Центр реконструктивної хірургії, реабілітації та лікування хронічного і фантомного болю «Genesis & System Solutions»

14/11/2023
Відкриття Центру реконструктивної хірургії, реабілітації та лікування хронічного і фантомного болю «Genesis & System Solutions» плануємо вже зовсім скоро.
 
Проте мали нагоду показати те, що започаткували, журналістам і журналісткам, які завітали до Вінниці в межах престуру від Український ветеранський фонд
 
В умовах війни, однією із головних проблем, з якою стикається зараз суспільство України є реабілітація та відновлення поранених учасників бойових дій. За окремими оцінками нині є від декількох тисяч до декількох десятків тисяч людей, які мають проблеми з хронічним та фантомним болем внаслідок ампутацій та складних бойових травматичних травм. В даний час в Україні не достатня кількість місць реабілітації хронічного та фантомного болю з високим рівнем кваліфікації та досвіду в даній тематиці, які можуть надавати допомогу саме в постгоспітальній реабілітації та лікуванні хронічного та фантомного болю.
 
Тому Громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку» в партнерстві з благодійним фондом «Людина для людини» People For People , ГО "Українська асоціація регіонарної анестезії та терапії болю" (uaratb.org) та Вінницька міська рада ініціювали створення Центру реконструктивної хірургії, реабілітації та лікування хронічного і фантомного болю повного циклу на умовах публічно-приватного партнерства за участі партнерів в управлінні та формуванні прозорої підзвітності центру, доступу до даних, результатів лікування та досліджень, а також формування на базі даного центру навчальних компонентів, пов’язаних з реабілітацією військових та осіб, що страждають на фантомний та хронічний біль.
Це буде Центр реконструктивної хірургії, реабілітації та лікування хронічного і фантомного болю «Genesis & System Solutions», який сьогодні є надзвичайно важливим фактором в якісній реабілітації військових та інших осіб, які постраждали від війни.
 
До роботи Центру залучено групу лікарів, психологів та психотерапевтів, які надають допомогу дистанційно, а також буде запущено денний амбулаторний центр, що прийматиме людей у місті Вінниці (вебсайт https://gss.org.ua/).
 
Як виникла ідея створення Центру реабілітації та лікування хронічного та фантомного болю «Genesis & System solution»? Це ідея доктора медичних наук, лікаря-анестезіолога Дмитра Дмитрієвв, який запропонував разом створити Центру реабілітації та лікування хронічного та фантомного болю. Пропозиція була досить складною, проте нині ми вже на завершальній стадії і запуску ідеї.
 

Центр отримав підтримку від Українського ветеранського фонду, а також Міжнародної організації з міграції (МОМ) та  Благодійного фонду «МХП – Громаді».

В рамках підготовчої роботи було зібрано певні ресурси для облаштування Центру, придбано обладнання, проведено попередню підготовку роботи з групою психологів, які працюватимуть в Центрі.
 
Назва Центру та головна ідея його створення полягає у відновленні та створенні системних умов для функціонування після реабілітації людей, які мають складні ураження і системний біль.
 
Головна клієнтська група – ветерани. Ми ставили собі ключове завдання – дати можливість зрозуміти ветеранам, як жити з болем, як позбуватися цього болю і як допомогти родинам підтримувати ветеранів та рухатися в напрямку біонічних протезів, що дає можливість відновитися і жити повноцінним життям.
 
Ключове гасло створення Центру: «Біль не вічний і його можна позбутися завдяки усвідомленню і розумінню, як з ним працювати».
Підхід Центру є комплексним:
 
1. Психологічна допомога.
2. Допомога, пов’язана з реабілітацією розпрацювання системи опорно-рухового апарату із застосуванням новітніх технологій для формування системи розблокування фантомного та хронічного болю.
3. Кроки, пов’язані з реабілітацією і адаптацією в середовище.
4. Підготовка до функціонування біотичного процесу.
 
Враховуючи унікальний досвід колективу лікарів маємо можливість надавати послуги, використовуючи найсучасніші європейські та американські технології лікування хронічного та фантомного болю.
 
Головним спеціалістом центру є лікар, доктор медичних наук, професор Вінницького національного медичного університету Дмитро Дмітрієв., який є членом Європейської асоціації дитячих анестезіологів від України ESPA ACORNS member, дійсний член Міжнародної асоціації з лікування болю (IASP active member), дійсний член Європейської асоціації анестезіологів (ESA active member), автором понад 270 наукових статей (в тому числі і Scopus) і трьох підручників під грифом МОЗ України, редактор журналу "Медицина болю" та «Періопераційна медицина», а також проходив стажування: CША, Техас, Темпл, клініка Scot & White (дитяча анестезіологія) Німеччина, Берлін, клініка Шаріте (медицина болю) Австрія, Клагенфурт, Університетська клініка (медицина болю) Австрія, Зальцбург (дитяча анестезіологія) Польща, Краків, Університетська клініка (медицина болю, регіонарна анестезія) Сербія. Белград, Університетська клініка (дитяча анестезіологія, регіонарна анестезія і медицина болю), Братислава European Pain Clinic (медицина болю, регіонарна анестезія) та Paraplegic Paracels Centrum, Швейцарія, Люцерн (анестезіологія та ІТ, медицина болю).
 
Загальним напрямком центру є попередження, реабілітація та лікування людей з хронічним та фантомним болем з використанням сучасних підходів та технологій, комплексна реабілітація та супровід пацієнтів.
 
Крім того, у Центрі надаватиметься підтримка та стартовий супровід підприємств та ветеранів, які їх створюватимуть. Центр слугуватиме платформою для проведення активностей (навчання, нетворкінгових зустрічей, тематичних зустрічей тощо), зокрема у сфері розвитку соціального підприємництва на практичному досвіді діючого соціального підприємства «Системні рішення».