Головна / Новини / У Вінниці відбувся Міжнародний Форум «Демократія даних»

У Вінниці відбувся Міжнародний Форум «Демократія даних»

11/09/2017

8 вересня  у Вінниці відбувся Міжнародний Форум «Демократія даних».

Ключовою темою Форуму стала розмова про світові практики та українську реальність щодо даних.

Участь у заході взяли лідери міжнародних, державних та неурядових інституцій, представники бізнесу, ІТ-сектору, наукового середовища та журналісти.

Захід відбувався за підтримки Державного агентства з питань електронного урядування України, Інституту публічного управління та адміністрування Національної академії державного управління  при Президентові України, Вінницької міської ради та депутата Європейського Парламенту, заступника керівника групи «Друзі європейської України», члена Парламентської асамблеї ЄВРОНЕСТ Міхала Боні ініціює проведення одноденного міжнародного форуму. Інформаційний партнер – Громадський простір.

За словами керівниці проекту «Лабораторія електронної демократії» Софії Сакалош, ідея проведення такого Форуму виникла через особливу роль застосування інформації та даних, як невід’ємної складової у взаємодії влади, громади та бізнесу.

«Демократія даних - це новий погляд на дотримання демократичних стандартів та процедур щодо приватних та публічних даних, кількість яких щорічно збільшується. Саме тому виникла потреба ініціювати дискусію щодо захисту персональних та авторських даних, правомірності використання та застосування в публічних процесах», - каже Софія Сакалош.

Із відеозверненням до присутніх виступив депутат Європарламенту Міхал Боні, який зазначив, що тема і завдання обговорення є дуже слушними і актуальними, бо дані є основою електронної демократії і основою тих рішень, які мають безпосередній вплив на наше життя. 

Як зазначив заступник Вінницького міського голови Владислав Скальський, даних з кожним днем стає все більше і більше, і ними можна користуватися в різних цілях. З огляду на те, що ми є розпорядниками інформації, ми маємо робити дієві кроки для того, щоб її захищати.

«Демократія – це форма, яка зрозуміла для всіх, це рівність і розуміння процесів. Ми маємо з одного боку заохочувати демократизацію процесів; маються на увазі не тільки процеси, які відбуваються у міській раді, а й і у громадському суспільстві. Наше головне завдання бути відкритими на стільки, на скільки це потрібно нашій громаді. Для того, щоб вони отримували користь від користування цими відкритими даними, задовольняти цей інформаційний попит. Між принципами демократії, відкритості, прозорості у прийнятті рішень і одночасно постійний захист того, що стосується персональних даних кожного громадянина необхідних баланс. І ця річ має бути в фокусі сьогоднішнього обговорення, тому що саме відповідальне використання даних – це є ознака високого рівня розвитку суспільства», - зазначив Владислав Скальський.  

За словами голови Державного агентства з питань електронного урядування України Олександра Риженка, на сьогоднішній день дуже багато законодавчих змін, які дозволяють і зобов’язують міста відкривати дані, і Україна вже зробила важливі кроки і піднялася досить високо в рейтингах стосовно електронної участі громадян та відкриття інформації в форматі відкритих даних.

Учасники Форуму обговорювали питання безпеки інформації і права людини, демократичні процедури і використання публічних даних, а також зосередилися на питаннях інформаційної безпеки під час застосування цифрових технологій під час роботи з приватними та публічними даними.​ 

Захід відбувся у рамках проекту «Лабораторія електронної демократії» за підтримки  Швейцарської агенції розвитку та співробітництва в рамках програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» EGAP, що виконується Фондом Східна Європа та Фондом Innovbridge та Фонду Чарльза Стюарта Мотта.

Більше фото на нашій сторінці у Фейсбук